У початок

У Bloomberg прогнозують, що ОПЕК+ утримає виробництво на стабільному рівні

Очікується, що ОПЕК та її союзники утримають виробництво на стабільному рівні після того, як група перенесла засідання онлайн через невизначені ринкові перспективи.

Раніше цього тижня делегати ОПЕК+ повідомили, що Саудівська Аравія та її партнери можуть розглянути додаткові обмеження видобутку на недільній зустрічі, яка на той час мала відбутися у штаб-квартирі картелю у Відні.

Але з рішенням групи провести замість цього віртуальну сесію погляди змінюються. Хоча ще можуть обговорюватися більш глибокі скорочення постачань, нафтові аналітики й офіційні особи ОПЕК+ прогнозують, що альянс збереже видобуток без змін.

З їхніх слів, Організація країн-експортерів нафти та її партнери зараз стикаються з надто великою невизначеністю, щоб змінити курс. Прогноз попиту в Китаї незрозумілий, і європейські дипломати продовжують торгуватися щодо обмеження ціни на експорт із росії, яка є членом ОПЕК+.

«Вибір оптики без драми, здається, збільшує ймовірність рішення про перехід», — сказала Хеліма Крофт, керівник товарної стратегії в RBC Capital Markets LLC. «Рішення ОПЕК про роботу вдома посилює увагу» до впливу санкцій Європейського Союзу на росію, які набувають чинності з 5 грудня.

Рішення про перевищення існуючих цільових показників видобутку дасть групі з 23 країн час для оцінки впливу зміни політики, про яку вона оголосила минулого місяця: скорочення видобутку на 2 мільйони барелів на день набуде чинності в листопаді й грудні.

Очікування нових обмежень виникли на початку цього тижня, коли ф’ючерси на нафту марки Brent впали майже до $80 за барель через побоювання, що карантинні заходи в Китаї призвели до падіння попиту на паливо в найбільшому світовому імпортері нафти.

Ер-Ріяд уже сигналізував про свою рішучість захищати глобальні ринки сирої нафти. Минулого тижня міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман заявив, що ОПЕК+ «готова втрутитися» з подальшим скороченням видобутку, якщо буде потрібно «збалансувати попит і пропозицію».

Хоча перспектива нового скорочення постачань зменшилася, вона не зникла зовсім. «Занепокоєння щодо слабкості попиту на нафту, зокрема карантину в Китаї, вказує на скорочення ОПЕК, — сказав Клаудіо Галімберті, голова відділу аналітики американської консалтингової компанії Rystad Energy A/S. — Однак організації потрібно буде зважити це проти того факту, що все ще існує багато невизначеності щодо заборони ЄС на російську нафту, що може призвести до значних втрат виробництва».

Президент Джо Байден різко розкритикував коаліцію, коли вона оголосила про несподівані скорочення минулого місяця, погрожуючи Ер-Ріяду «наслідками» за те, що він ставить під загрозу відновлення економіки й сприятиме військовим зусиллям росії. Міжнародне енергетичне агентство, яке консультує більшість великих економік, цього тижня закликало ОПЕК+ бути уважним до споживачів.

«Буде дуже важливо, щоб країни ОПЕК+ врахували дуже крихку світову економічну ситуацію», — сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль в інтерв’ю в Осло, додавши, що деякі з їхніх основних клієнтів ось-ось скотяться в рецесію.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти