У початок

Туреччина почала прокладати новий газопровід у Чорному морі

У Туреччині розпочалося будівництво підводного трубопроводу для доступу до родовища природного газу в Чорному морі, яке, як сподівається уряд, допоможе країні позбутися залежності від імпорту енергоресурсів. Про це з посиланням на Hurriyet повідомляє «Економічна правда».

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган спостерігав по відеозв'язку за прокладанням і підключенням до морського дна першої ділянки трубопроводу з порту «Філіос», приблизно за 400 км на схід від Стамбула на узбережжі Чорного моря.

Він сказав, що газове родовище Сакар'я може видобувати 10 млн кубометрів газу до першого кварталу 2023 року.

Газове родовище Сакар'я, яке розташовано за 170 км від узбережжя, було відкрито у серпні 2020 року. На той час Ердоган назвав його «найбільшим родовищем природного газу в історії Туреччини», посилаючись на оцінні запаси обсягом 320 мільярдів кубометрів.

«Сподіваємося, що родовище Сакар'я досягне піку видобутку 2026 року. Ми продовжуватимемо наші зусилля доти, доки не зможемо повністю забезпечити нашу енергетичну безпеку», — сказав Ердоган.

Торік 45% газу, що споживається в Туреччині, надійшло з росії, а решта – з Ірану й Азербайджану.

Згідно з офіційними даними, річне споживання газу в Туреччині зросло з 48 млрд куб. м 2020 року до 60 млрд 2021 року і, як очікується, досягне 62-63 млрд цього року.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти