У початок

Тіньовий ринок пального зріс на 10-15% — податковий комітет

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики на засіданні, яке заплановано на 27 червня, розгляне питання нелегального обігу на ринку пального і ухиляння від сплати податків на ньому. Про це повідомив перший заступник голови парламентського комітету Ярослав Железняк у telegram.

«Наступна тематика засідання: нелегальний обіг пального. Зараз спостерігаємо зростання тіні до 10-15% по ринку, розквіт міні-НПЗ та «бочок» для реалізації, і дуже підозріле податкове навантаження у деяких АЗС», — написав нардеп.

За його оцінкою, втрати для бюджету від такої діяльності складають 5-10 млрд грн. «І це дуже консервативна оцінка», — наголосив він.

Нагадаємо, на початку травня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Державній податковій службі провести перевірки всіх об’єктів роздрібної торгівлі пальним, міні-НПЗ і компаній-покупців газоконденсату й розчинників.

Як повідомляв enkorr, 15 червня правоохоронці проводили масштабні слідчі дії у низці областей України на об’єктах, пов’язаних із мережею АЗС Motto. Компанію підозрюють у реалізації фальсифікованого пального.

За підрахунками enkorr, наразі в Україні працює біля десятка міні-НПЗ із сумарним обсягом переробки 50 тис. т газоконденсату й нафти, виробництво бензину – до 45 тис. т на місяць. Втрати державного бюджету, зокрема акцизного збору, становлять 200 млн грн на місяць, а після очікуваного збільшення податку в два рази з 1 липня 2023 року – 400 млн грн. Втрати ПДВ уже сьогодні оцінюються у 400 млн грн щомісяця.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти