Термінал Būtingė, яким керує AB Orlen Lietuva, 18 листопада отримав 2000-й танкер з нафтою. Ним стало судно Lancing, яке доставило 76 тис. тонн сахарської суміші нафти з Алжиру. Загалом за десять місяців цього року через термінал Būtinge імпортовано вже понад 7,6 млн тонн сировини. Як повідомляє литовське інтернет-видання BNS, це на 2% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
«Термінал Būtinge протягом чверті століття неодноразово доводив свою важливість як стратегічного об’єкта, що зміцнює енергетичну незалежність Балтійського регіону. Робота термінала забезпечує стабільне постачання сировини на переробний завод у Мажейкяї – це дозволяє забезпечувати паливом весь ринок країн Балтії, уникаючи енергетичного шантажу з боку недружніх країн», – каже Кястутіс Верпечінскас, менеджер нафтового термінала ORLEN Lietuva.
2022 року, коли росія почала повномасштабну війну в Україні, Orlen Lietuva, не чекаючи оголошення загальних санкцій Євросоюзу, припинила використовувати російську нафту у своїй діяльності й почала імпортувати її з інших регіонів. Нині понад 40% імпорту складається з нафти, видобутої у Саудівській Аравії, значна частина нафти також імпортується з регіону Північного моря, США ц інших країн. Після диверсифікації постачань зараз закуповується щонайменше дев’ять видів сировини.
З початку роботи термінала перевантажено понад 198 млн тонн тонн нафти. Термінал обслуговує у середньому 95 танкерів на рік. Необхідна специфіка термінала, коли завантаження здійснюється у відкритому морі, дозволяє обслуговувати найбільші танкери, які можуть зайти у Балтійське море. Осадка танкерів може досягати до 16 м, а водотоннажність — до 150 тис. тонн. Термінал такого типу – єдиний на всьому Балтійському морі.
Перший танкер в Būtinge було обслужено ще у липні 1999 року: тоді у перший танкер завантажили понад 68 тис. тонн продукції – на той час термінал використовувався лише для експортних цілей. Але 2006 року після припинення трубопроводного постачання російської нафти на Мажейкяйський НПЗ термінал використовувався лише для імпорту сировини.
За останні 10 років компанія Orlen Lietuva зробила значні інвестиції у термінал – резервуарний парк збільшено до 306 тис. м3. Також є станція змішування різних видів нафти. Продовжують здійснюватися значні інвестиції, які забезпечують ефективність роботи, безпеку й необхідний рівень захисту навколишнього середовища.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти