У початок

Страшний сон: CNG в Україні здорожчав до 38 грн

Також є російською мовою

Найбільша в країні мережа АГНКС «Укравтогаз» з 1 жовтня підвищила вартість компримованого природного газу до 37,68 грн/куб. м. Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Укравтогазу».

Порівняно з вереснем-2021 ціна на продукт зросла на 47%, а з січнем – на 143%.

У компанії також відзначили, що в мережі діє програма лояльності «CNG Перевага», яка передбачає знижку обсягом 0,48-0,96 грн/куб. м залежно від обсягу заправки.

У коментарі enkorr директор «Укравтогазу» Олександр Ватажишин розповів, що такий стрибок вартості CNG викликаний стрімким зростанням цін на природний газ у Європі і як наслідок – в Україні.

«Ще два місяці тому ніхто не прогнозував, що буде така вартість. З початку року закупівельна ціна зросла в 6-7 разів», – зазначив він, додавши, що це передовсім позначиться на реалізації продукту.

За його словами, у вересні за ціни CNG в 25,56 грн/куб. м продажі, порівняно з вереснем минулого року, скоротилися на 10%. За жовтневої ціни вони скоротяться ще більше.

«Ми думаємо, що з цим робити. Найперше, думаємо над оптимізацією витрат АГНКС. Більш стратегічно розмірковуємо над тим, як застосовувати наші станції в іншому руслі», – сказав він.

Як повідомляв enkorr, ціна на природний газ в Європі сьогодні, 1 жовтня, досягла майже $1 200/тис. куб. м.

Донедавна метан називали найбільш реальною альтернативою звичного бензину і дизельного пального. Найбільшою перевагою природного газу вважалася його вартість, яка порівняно з іншими видами палива для двигунів внутрішнього згоряння була в кілька разів меншою.

Нагадаємо, ДП «Укравтогаз» увійшло в нафтовий дивізіон «Нафтогазу». В рамках цього процесу в грудні 2018 р. «Укравтогаз» очолив Олександр Ватажишин. Після цього компанія почала оновлення організаційної системи управління для оптимізації витрат на виробництво стисненого газу і запобігання незаконним діям під час його реалізації через мережу заправних станцій компанії.

Довідка enkorr

«Укравтогаз» володіє 90 автомобільними газонаповнювальними компресорними станціями, з яких 9 залишилися на непідконтрольних Україні територіях. Компанія займає чверть ринку з продажу стисненого природного газу в Україні.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти