У початок

Ставка ПДВ на пальне залишиться 7%, акциз повернуть, — Гетманцев

Українська влада вирішила частково повернути акцизи на пальне, скасовані навесні 2022 року. Водночас ПДВ залишиться на рівні 7%, а не 20%, як було до війни. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Так, уряд пропонує відновити акциз, а ПДВ залишити на рівні 7%», — сказав він.

На його погляд, ідея скасувати податки на пальне свого часу була «дуже суперечливою». «Я тоді виступав категорично проти, але у команді було прийнято рішення скасувати», — зазначив депутат.

Гетманцев вважає, що подальший розвиток подій підтвердив, що таким чином неможливо було врегулювати ціну.

«Вона все одно вийшла з-під контролю, виник дефіцит. Але так чи інакше, на сьогодні ситуація стабілізувалася, питання відновлення цих податків є актуальним. Нам необхідно фінансувати ті ж самі зруйновані інфраструктурні об'єкти. На це немає грошей, а цей акциз є джерелом фінансування таких об'єктів», — сказав депутат.

Нагадаємо, 30 серпня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо повернення акцизів на бензин, дизель і автогаз. Акцизи на бензин і дизель становитимуть 100 євро за 1000 літрів, на автогаз — 52 євро за 1000 літрів

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти