Shell, норвезька Aker BP і канадська компанія Enbridge відмовилися від участі в шестирічній спробі розробити стратегію нульових викидів у межах ініціативи «Науково обґрунтовані цілі».
Причина — вимога припинити розробку нових нафтогазових родовищ, повідомила у вівторок газета Financial Times із посиланням на документи, з якими ознайомилося видання.
Усі три компанії вийшли з експертної консультативної групи ініціативи наприкінці минулого року, зазначає FT.
Ініціатива «Науково обґрунтовані цілі», яка є провідним оцінювачем кліматичних планів компаній, підтвердила, що призупинила розробку стандарту для нафтогазового сектору через «значну ресурсомістку розробку», яка ще триває.
«Це єдина причина нашого рішення... Ми повернемося до розробки стандарту нафти й газу, а точні терміни будуть визначені після завершення програми подальших робіт», — заявив речник ініціативи.
У березні орган запропонував нові правила, щоб допомогти компаніям розробляти високоякісні плани скорочення викидів.
Згідно з проєктами стандартів, з якими ознайомилася FT, компаніям забороняється розробляти нові нафтогазові родовища після подання кліматичного плану або з кінця 2027 року — залежно від того, що настане раніше.
У звіті FT зазначено, що ініціатива призупинила роботу над стандартом, посилаючись на «міркування щодо потужностей», але заперечила, що це пов’язано з виходом нафтогазових компаній, заявивши, що «ці твердження не мають реальних підстав».
У своїй заяві Shell повідомила, що підтримує науково обґрунтовані методології, але вважає, що стандарти мають відображати реалістичні суспільні й економічні зміни, водночас забезпечуючи гнучкість у досягненні цілей нульового рівня викидів.
«За відсутності загальногалузевого стандарту Shell використовувала сценарії підвищення температури на 1,5°C, розроблені для Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату, для встановлення своїх цілей, що, на нашу думку, демонструє відповідність Паризькій угоді», — зазначив речник компанії.
Shell повідомила FT, що її експерт відмовився від участі після ознайомлення з проєктом стандарту, який, як зазначають у компанії, «не відображає думку галузі жодним суттєвим чином».
Aker BP також підтвердила вихід із дорадчої групи, визнавши свою «обмежену здатність впливати» на зміст стандарту.
Enbridge не надала коментарів на запит Reuters, а з Aker BP зв’язатися не вдалося.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти