У початок

Shell має намір укласти партнерство з Катаром щодо великого СПГ-проєкту – Bloomberg

Енергетична компанія Shell має намір укласти партнерство з державною Qatar Energy щодо великого проєкту з виробництва скрапленого природного газу (СПГ) — North Field East (NFE). Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Повідомляється, що Shell має намір наслідувати інші великі західні енергетичні компанії, взявши участь у проєкті вартістю $29 млрд, покликаному збільшити експорт Катаром скрапленого природного газу.

Два джерела, знайомі з ситуацією, повідомили агентству, що Shell може оголосити про партнерство з Qatar Energy у Досі. Представник Shell відмовився від коментарів, Qatar Energy – не відповів на запит агентства.

Йдеться про проєкт східної частини Північного родовища (NFE) – найбільшого у світі СПГ-проєкту, який дасть змогу збільшити потужності виробництва СПГ Катару з 77 млн тонн на рік до 110 млн тонн на рік. Виробництво, як очікується, розпочнеться 2026 року. Партнерами у проєкті вже виступають ExxonMobil, TotalEnergies, ConocoPhillips та Eni.

Qatar Energy контролює всі складові нафтового сектору Катару, включаючи розвідку, видобуток, переробку, транспортування і зберігання. Катар — провідний виробник СПГ у світі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти