У початок

Ще трьох керівників облгазів підозрюють у розкраданні газу з ГТС України

Повідомлено про підозру ще трьом керівникам облгазів – АТ «Волиньгаз», АТ « Криворіжгаз» і АТ «Чернігівгаз», які причетні до розкрадання газу із газотранспортної системи (ГТС) України. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

«За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора ще трьом керівникам регіональних операторів газотранспортних мереж повідомлено про підозру. Їм інкриміновано заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України)», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, підсанкційний бізнесмен (Дмитро Фірташ – ред.) організував схему заволодіння природним газом. Для цього він залучив регіональних операторів газотранспортних мереж – облгази, а також інші підконтрольні суб’єкти господарювання, на які виводились кошти, одержані за розподіл природнього газу на території областей України.

Бізнесмен надавав керівникам компаній вказівки щодо механізмів виведення коштів і намагався приховати сліди протиправної діяльності, повідомляють в Офісі генпрокурора. 

Організована група здійснювала несанкціонований відбір «блакитного» палива, яке було в газотранспортній системі й належало державі.

Для відшкодування несанкціоновано відібраного газу з компанії «Оператор ГТС України» облгази перераховували кошти на підконтрольне підсанкційному олігарху підприємство в значно більшому обсязі, ніж було постачено газу для покриття витрат компанії.

«За цією схемою посадовці «облгазів бізнесмена» розкрадали кошти, які були виділені на закупівлю надлишково відібраного газу.

Кошти тарифу, отримані від абонентів, РГК перераховувала підконтрольній компанії, яка належить бізнесмену, начебто як передоплату у розмірі понад 100% за постачання газу, але фактично цих постачань не відбувалось. Гроші виводилися далі на підконтрольні компанії та привласнювались», – зазначають прокурори.

Відповідно до судово-економічної експертизи та інших доказів, підозрювані протягом 2021 року завдали державі збитків на понад 4,2 млрд грн.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

У кримінальному провадженні на теперішній час вже складено повідомлення про підозру стосовно 15 осіб – підсанкційного бізнесмена-власника газового холдингу, двох керівників РГК, директора товариства і 11 очільників облгазів.

За клопотанням прокурорів взято під варту 6 керівників облгазів.

Накладено арешт на рухоме й нерухоме майно підозрюваних осіб на загальну суму 246 млн грн й корпоративні права підсанкційного бізнесмена на загальну суму понад 7,4 млрд грн.

Досудове розслідування здійснюється детективами БЕБ, за оперативного супроводу СБУ.

Таким чином, на цю мить на підставі зібраної СБУ доказової бази загалом оголошено про підозру вже 11-ти керівникам окремих облгазів і чотирьом функціонерам фінансово-промислової групи олігарха. Загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016-2022 років може становити понад 18 млрд грн.

Як повідомлялося, ТОВ «Газорозподільні мережі України» прийняло в управління ще три газорозподільні підприємства: АТ «Івано-Франківськгаз», АТ «Хмельницькгаз» і АТ «Миколаївгаз».

У червні цього року до групи увійшли Київоблгаз, Житомиргаз і Львівгаз. у липні – Сумигаз, Вінницягаз і Дніпропетровськгаз.

«Газмережі» вже розподіляють газ на Кіровоградщині й Харківщині, містах Харкові й Дніпрі і Дніпровському районі, а також у Кривому Розі й Криворізькому районі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти