Сезонне технічне обслуговування нафтопереробних заводів у росії, яке розпочнеться у вересні, призведе до зростання експорту нафти з країни цього місяця, незважаючи на обіцянку росії скоротити навантаження, показують розрахунки Reuters на основі даних джерел.
Очікується, що простій потужностей первинної переробки нафти в росії зросте у вересні на 44% порівняно з серпнем – до 4,635 млн метричних тонн, повідомили галузеві джерела й показали розрахунки Reuters у четвер, оскільки деякі заводи подовжують технічне обслуговування.
Згідно з підрахунками Reuters на основі даних трейдерів, експорт нафти із західних портів росії у вересні зросте на 17% порівняно з серпнем – приблизно до 2,1 млн барелів на добу (б/д).
Збільшення офлайнових переробних потужностей зазвичай призводить до збільшення наявних обсягів сирої нафти й експорту, що не вписується в плани росії продовжити добровільне скорочення експорту нафти до кінця року для підтримки нафтового ринку.
Згідно з даними Reuters, середнє навантаження нафти із західних портів росії в травні-червні, названому базовим періодом для скорочень, становило близько 2,4 млн б/д, тобто вересень відповідає обіцяному зниженню.
Експорт із балтійських портів росії очікується на рівні 6,4 млн тонн, а чорноморського новоросійська — 2,4 млн тонн, повідомили два трейдери.
російський західний експорт нафти найбільш мінливий і залежить від роботи нафтопереробних заводів.
Однак росія очікує, що потужності автономної переробки нафти скоротяться в жовтні, оскільки нафтові заводи завершують сезонний ремонт, залишаючи менше сирої нафти для експорту.
Зі слів одного з трейдерів, зниження пропозиції нафти Urals на ринку, де не вистачає кислих барелів, може підтримати ціни на російський сорт.
Знижки на російську нафту Urals порівняно з Brent скоротилися для серпневих вантажів до рекордно низького рівня на тлі падіння пропозиції.
Індійські нафтопереробники, основні покупці цього сорту, скаржилися на меншу знижку, заявивши, що скоротять закупівлі.
Прогноз незадіяних потужностей з первинної переробки нафти на вересень переглянуто на 4,5% порівняно з попереднім планом у 4,434 млн тонн у зв’язку зі змінами графіків ремонту НПЗ.
У серпні офлайн-потужності досягли 3,228 млн тонн, що на 4,2% більше від запланованого рівня.
Згідно з підрахунками Reuters, у період з січня по серпень офлайн-потужності досягли 25,8 млн тонн, що на 20% менше, ніж торік.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти