У початок

«Сібур» постачатиме пропан на нафтохімічний завод у Казахстані

«сібур», найбільший виробник і експортер скрапленого вуглеводневого газу (СВГ) в рф, у жовтні розпочав відвантаження СВГ на завод з дегідрування пропану й виробництва поліпропілену Kazakhstan Petrochemical Industries (KPI) у Казахстані, повідомили Reuters два джерела в галузі.

За їхніми даними, у жовтні із заводу «сібур» у тобольську було відвантажено близько 11 тис. т пропану (сировина для заводу KPI) у напрямку станції Карабатано (станція прийому на заводі KPI), у листопаді й грудні заплановано постачання близько 14-15 тис. т.

«Постачання мають разовий характер. Про плани на 2025 рік казати передчасно», — повідомило джерело в галузі, знайоме з ситуацією.

За даними трейдерів, «сібур» значно скоротив відвантаження СВГ залізницею до Польщі в останні місяці у зв'язку з набуттям чинності ембарго Євросоюзу на постачання пропан-бутану з рф до Європи наприкінці цього року.

Компанія переспрямувала частину обсягів СВГ з польського ринку у порт «усть-луга», де перевалка скрапленого газу збільшиться вдвічі в листопаді порівняно з жовтнем (до 80-90 тис. т), і в пошуку альтернативних каналів збуту розпочала постачання продукту в Казахстан, повідомили джерела.

Минулого року ексглава KPI Даніяр Тієсов повідомляв про перемовини з «Тенгізшевройлом» (ТШО) щодо постачання додаткових обсягів пропану для збільшення виробництва поліпропілену, повідомляли місцеві ЗМІ.

Підприємство вартістю $2,6 млрд потужністю 500 тис. т продукції на рік переробляє сировину (пропан) із Тенгізського родовища. Запуск заводу, розташованого в Атирауській області, відбувся у листопаді 2022-го, а будівництво велося з 2018 року.

Основним постачальником пропану дотепер був «Тенгізшевройл», який постачає на завод у середньому близько 45 тис. т СВГ на місяць.

ТШО з 26 жовтня проводить позаплановий ремонт на родовищі Тенгіз, що спричинило скорочення видобутку сировини й виробництва скрапленого вуглеводневого газу.

«сібур» є співвласником заводу KPI, частка «сібуру» становить 40%. Іншими власниками є «Казмунайгаз» – 49,5%, Samruk-Kazyna Ondeu (фонд національного добробуту Самрук-Казина) – 9,5%, «Алмекс Плюс» – 1,0%.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти