Морський експорт сирої нафти з росії впав до найнижчого рівня з вересня, а постачання з балтійських портів країни значно нижчі за показники минулого місяця, свідчать дані й розрахунки Bloomberg.
Чотиритижневі середні потоки впали приблизно на 150 тис. барелів на день (б/д) у період до 17 листопада, до 3,28 млн б/д, що було спричинене найбільшим падінням тижневого експорту з початку липня.
Щоденні потоки сирої нафти за тиждень до 17 листопада впали приблизно на 740 тис. барелів – до 2,83 млн, знизившись до мінімуму з перших семи днів липня. Зниження було зумовлене меншими потоками з балтійських, чорноморських і арктичних портів країни, тоді як постачання з тихоокеанського регіону залишилися без змін.
Загалом 26 танкерів завантажили 19,8 млн барелів російської сирої нафти за тиждень до 17 листопада, свідчать дані відстеження руху суден і звіти портових агентів. Обсяг різко знизився з переглянутого 24,98 млн барелів на 32 суднах минулого тижня.
Цього місяця графіки завантаження у головному балтійському порту «приморськ» менші, ніж у жовтні: у перші 17 днів листопада заплановано завантаження 16 вантажів порівняно з 22-ма місяцем раніше. Рівень первинного перероблення в росії знову зріс на другому тижні листопада, потенційно зменшивши обсяг сирої нафти, доступної для експорту.
Загальні постачання з західних портів росії впали майже на 30% порівняно з попереднім тижнем, тоді як кількість танкерів, що виходять із тихоокеанських портів, не змінилася. Усі вантажі, які залишають східні порти цього місяця, прямують до Китаю, тоді як більшість вантажів з експортних терміналів у Балтійському й Чорному морях, а також Арктиці спрямовані до Індії, а Туреччина йде на другому місці.
Крім того, Європейський Союз працює над новим пакетом санкцій, спрямованих на «тіньовий» флот танкерів, які росія використовує для доставки своєї нафти на ринок. Держави-члени все ще обговорюють деталі, які повинні бути одностайно схвалені 27 країнами блоку. Цей крок стався, оскільки одна з групи, Словаччина, прагне продовжити виняток із санкцій, без якого вона більше не зможе продавати в сусідній Чеській Республіці паливо, вироблене з російської нафти, що доставляється на її нафтопереробний завод по трубопроводу.
Цього року постачання сирої нафти становлять близько 50 тис. б/д або на 1,5% нижче від середнього показника за весь 2023 рік.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти