Саудівська Аравія третій місяць поспіль підняла ціну на свою провідну нафту для Азії, оскільки королівство намагається посилити ринок нафти, щоб запобігти глобальному профіциту.
Згідно з прайс-листом, з яким ознайомилося Bloomberg, державна компанія Saudi Aramco підвищила офіційну ціну продажу арабської легкої нафти в червні для споживачів в Азії на 90 центів – до $2,90 за барель. Це можна порівняти зі збільшенням на 60 центів, прогнозованим в опитуванні Bloomberg серед шести нафтопереробних підприємств. З травня також було підвищено ціни на інші легші й важкі сорти.
Підвищення підкреслює зусилля Саудівської Аравії зберегти ринок напруженим на тлі зменшення ризику війни на Близькому Сході, що допомогло знизити ціни на нафту в Лондоні. Більшість трейдерів і аналітиків, опитаних Bloomberg, прогнозують, що Організація країн-експортерів нафти та її союзники продовжать обмеження виробництва, можливо, до кінця року.
Попри напругу між Іраном та Ізраїлем, перспективи для нафти, здається, погіршуються через занепокоєння щодо економіки Китаю й значних постачань сирої нафти з країн, що не входять до ОПЕК, таких як США. Також є ознаки ослаблення попиту на дизельне пальне, яке вважається барометром економічної активності.
Більше, ніж очікувалося, підвищення цін в Азії, найбільшому регіоні-імпортері, ймовірно, знизить маржу перероблення, яка трохи перевищує п’ятирічний середній сезонний показник. Різке падіння доходів від виробництва дизпального вже спонукало деякі нафтопереробні підприємства Південної Кореї до скромних скорочень операційних ставок.
Клієнти в Європі також помітили значне зростання цін у королівстві на розпродажі в червні, тоді як у США ціни були в основному стабільними.
Згідно з опитуванням Bloomberg, ОПЕК видобувала 26,81 млн барелів на день у квітні, приблизно на 50 тис. на день менше, ніж попереднього місяця. У результаті обмеження постачань обсяги, узгоджені групою та її союзниками на початку року для запобігання надлишку, досі не завершені. Ірак і Об'єднані Арабські Емірати продовжують видобувати на кілька сотень тисяч барелів на день понад узгоджені ліміти.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти