У початок

САП і НАБУ оголосили 8 підозр за 13 мільярдів збитків, завданих «Укрнафті»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура й Національне антикорупційне бюро викрили заволодіння понад 13 мільярдами гривень коштів «Укрнафти», про підозру повідомлено 8 особам. Про це пише «Українська правда» із посиланням на інформацію, оприлюднену САП і Центром протидії корупції.

Як зазначається, 2 вересня 2022 року прокурорами САП і детективами НАБУ вісьмом особам повідомлено про підозру у заволодінні майном і коштами ПАТ «Укрнафта» на суму майже 13 мільярдів гривень.

Під час «досудового розслідування встановлено, що службові особи п’яти комерційних підприємств за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ «Укрнафта», зокрема виконувачем обов’язків голови правління та начальниками двох структурних підрозділів підприємства (посади вказані на момент вчинення злочину), якими в порушення вимог чинного законодавства, що передбачає здійснення попередньої оплати за постачання нафти без її здійснення упродовж березня-серпня 2015 року, постачили на користь комерційних підприємств нафту загальною вартістю понад 10 млрд гривень, якою службові особи цих підприємств заволоділи, заподіявши збитки ПАТ «Укрнафта» на зазначену суму», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє САП, також встановлено, що «службовими особами ПАТ «Укрнафта» у липні 2015 року із комерційним підприємством укладено 52 договори на постачання нафтопродуктів на суму понад 2,5 млрд гривень на користь ПАТ «Укрнафта», яким у свою чергу авансом здійснено оплату у повному обсязі.

Однак у подальшому ПАТ «Укрнафта» укладено додаткові угоди з відтермінування термінів постачання нафтопродуктів до кінця 2018 року, які у підсумку комерційне підприємство так і не постачило, а сплаченими авансом грошовими коштами службові особи комерційного підприємства заволоділи й у подальшому перерахували на рахунки підприємств-нерезидентів».

Згідно з інформацією антикорупційної прокуратури, дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.

Зазначені дії караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, з 2011 року по 22 липня 2015 року посаду голови правління «Укрнафти» обіймав Пітер Ванхеке. В то йже день на цю посаду був призначений Марк Ролінс, але вступив він на посаду лиш 28 вересня того ж року. 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти