У початок

Санкції зірвали запуск найбільшого у росії заводу з виробництва скрапленого газу – Reuters

Найбільший у рф виробник скрапленого природного газу компанія «новатек» надіслав клієнтам повідомлення про форс-мажор через зрив запланованих строків запуску свого нового заводу Arctic LNG-2.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на чотири джерела. У самому «новатеку» коментувати ситуацію відмовилися.

Одне з джерел уточнило, що повідомлення про форс-мажор отримали китайські компанії Shenergy Group і Zheijang Energy й іспанська Repsol, які уклали контракт на купівлю LNG з цього заводу.

Repsol цю інформацію заперечила, заявивши, що не має твердого контракту з Arctic LNG-2.

Агентство зауважує, що повідомлення було надіслано після того, як минулого місяця США запровадили санкції проти Arctic LNG-2, який планували запустити наприкінці цього або на початку 2024 року.

Цей проєкт мав стати ключовим елементом у прагненні росії збільшити свою ринкову частку на світовому ринку LNG з приблизно 8% зараз до 20% на 2030 рік. Очікувалося, що перші LNG-танкери з проєкту відпливуть у першому кварталі наступного року.

Проєкт Arctic LNG-2 вартістю $21,3 млрд передбачає будівництво трьох черг з виробництва скрапленого природного газу потужністю 6,6 млн тонн на рік кожна у Ямало-Ненецькому автономному окрузі рф.

Станом на кінець 2021 року загальна готовність проєкту оцінювалася у 59%, першої черги – у 78%.

Наприкінці 2021 року Arctic LNG-2 домовився про залучення проєктного фінансування на 9,5 млрд євро і вже погасив звідти частину внеску, зробленого «новатеком» (найбільший акціонер проєкту). Проєктна компанія не може залучати кошти у доларах через санкції США, запроваджені 2014 року.

Однак після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну японські й французькі інвестори призупинили фінансування проєкту.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти