Європейський Союз тисне на США, щоб вони шукали шляхи пом’якшення санкцій США проти російського «газпромбанку», фінансової установи, яка є ключовою для забезпечення надходження російського природного газу до блоку, пише Bloomberg.
Дискусії тривають навіть після того, як уряд рф відмовився від вимоги, щоб іноземні покупці використовували лише цей банк при купівлі російського газу, кроку, спрямованого на запобігання впливу обмежень США.
ЄС і США обговорюють тип і обсяг заходів задля пом’якшення наслідків після того, як деякі європейські уряди й компанії попередили, що санкції створять ризик для безпеки постачання у регіоні, зі слів джерел, обізнаних у цьому питанні.
Варіанти, які розглядаються під час перемовин, включають те, чи можна законно здійснювати платежі через люксембурзьку дочірню компанію «газпромбанку», чи краще використовувати інші канали платежів, зі слів джерел, які говорили на умовах анонімності, оскільки перемовини не публічні.
У той час як указ про скасування вимоги платити безпосередньо через «газпромбанк» допоміг заспокоїти європейський ринок газу, він ще більше ускладнив платіжну систему й залишив фінансові установи все ще невпевненими щодо правових ризиків.
Минулого місяця США наклали санкції на російський банк, оскільки країна посилила спроби покарати москву за війну в Україні.
Під тиском Європи, яка зіткнулася з серйозним дефіцитом газу після повномасштабного вторгнення москви в Україну, США раніше відклали санкції проти «газпромбанку». Тим часом ЄС працював над посиленням альтернативних постачань, зокрема скрапленого природного газу з США.
Частка російського трубопровідного газу в імпорті ЄС упала з понад 40% 2021 року до приблизно 8% торік. Для трубопровідного газу й СПГ разом на росію припадало менш як 15% імпорту. Вона була позаду Норвегії, яка стала головним постачальником блоку з часткою 30%, і США, які постачали 19% газу в Європі.
Згідно з останнім указом путіна, іноземні покупці тепер можуть використовувати інші банки для конвертації грошей у рублі перед переказом. Але «газпромбанк» залишається єдиною уповноваженою установою для здійснення платежів. Як зазначають обізнані джерела, банки захочуть бути комфортними з будь-яким рішенням, щоб переконатися, що вони випадково не потрапили під санкції США.
2022 року «газпром» змінив спосіб приймання платежів від європейських покупців, вимагаючи рублі через «газпромбанк». Того ж року Польща й Болгарія були відключені через відмову виконувати вимоги, але Словаччина з Угорщиною все ще отримують російський трубопровідний газ. Раніше цього тижня уряд у Будапешті подав до США запит на відмову.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти