Європейська комісія оголосить більш детальну стратегію поступового припинення імпорту російської нафти й газу наступного місяця, повідомила вона 14 квітня після того, як двічі відкладала план. Про це повідомляє Reuters.
ЄС пообіцяв припинити купувати російське викопне паливо до 2027 року у відповідь на повномасштабне вторгнення москви в Україну 2022 року, але комісія відклала публікацію своєї «дорожньої карти», як це зробити. Спочатку план мало бути оприлюднено минулого місяця.
Тепер комісія опублікує дорожню карту 6 травня, як показав порядок денний, опублікований 14 квітня.
Затримки були частково спричинені невизначеністю щодо запланованих мит президента США Дональда Трампа, оскільки торгівля енергоносіями потенційно впливає на відносини ЄС-США, повідомили Reuters джерела в ЄС.
У той час як російські трубопровідні постачання газу впали з 2022 року, ЄС торік збільшив імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ), і 2024 року блок усе ще отримував 19% своїх загальних постачань газу й СПГ з росії.
На відміну від нафти, ЄС не запроваджував санкцій проти імпорту російського газу.
Угорщина пообіцяла заблокувати енергетичні санкції проти росії, які вимагають одностайного схвалення країн ЄС, тоді як деякі інші уряди також сигналізували про небажання затверджувати санкції проти російського СПГ до того, як ЄС забезпечить альтернативні постачання.
Комісія не вказала, які інструменти вона планує запропонувати для прискорення відмови від російської енергетики. Аналітики брюссельського аналітичного центру Bruegel запропонували ЄС запровадити мита на імпорт російського газу.
Повна відмова від російського газу означатиме збільшення закупівель ЄС в інших постачальників, включаючи Сполучені Штати.
ЄС заявив, що розгляне можливість закупівлі більшої кількості СПГ у Сполучених Штатів, а Трамп заявив, що продаж енергії в Європу стане ключовим напрямком зусиль його адміністрації з усунення торгового дефіциту з ЄС.
Американський СПГ допоміг закрити дефіцит постачань з росії в Європу під час енергетичної кризи 2022 року. Минулого року США були третім за величиною постачальником газу в Європу після росії й Норвегії.
Але деякі компанії й дипломати ЄС побоюються, що залежність від американського газу стала вразливою, після того, як Трамп заявив, що енергетика буде розмінною монетою в торгових переговорах.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти