Європейський Союз шукатиме більше газу від країн, зокрема від США, щоб замінити російські постачання, і швидше розширюватиме відновлювані джерела енергії, щоб скоротити свою загальну залежність від палива, заявив комісар ЄС з енергетики.
Як повідомляє Reuters, ЄС пообіцяв відмовитися від російського викопного палива до 2027 року у відповідь на вторгнення москви в Україну в 2022 році. У той час як російські трубопровідні постачання газу впали, ЄС збільшив імпорт російського скрапленого природного газу минулого року.
«Замість того, щоб використовувати гроші платників податків, гроші громадян, щоб платити за газ, де доходи йдуть у військову скриньку росії, нам потрібно переконатися, що ми виробляємо власну енергію», — сказав комісар ЄС з питань енергетики Ден Йоргенсен у спільному інтерв’ю ЗМІ.
Йоргенсен сказав, що Брюссель готує зміни до правил дозволу, щоб прискорити будівництво відновлюваних джерел енергії. Він зазначив, що для галузей промисловості та опалення будинків, де газ не можна швидко замінити електрикою, ЄС посилить зусилля з пошуку альтернативних постачань.
«І потім моя робота — щоб це було дешево, а не російсько», — сказав він.
«Потреба в газі все ще буде, і нам доведеться шукати інші джерела, крім росії, і це також може означати більший імпорт зі США».
Минулого тижня європейські базові ціни на газ зросли до дворічного максимуму.
Президент США Дональд Трамп перед вступом на посаду в січні попередив, що ЄС стикнеться з торговельними тарифами, якщо не буде імпортувати більше нафти та газу зі Сполучених Штатів.
Європейська комісія безпосередньо не закуповує газ, але розробила плани взаємодії з постачальниками СПГ і розглядає можливість інвестування в інфраструктуру експорту СПГ за кордон, щоб спробувати забезпечити більш довгострокові контракти зі стабільними цінами, показали проєкти документів, оприлюднені на початку цього тижня Reuters.
Відповідно до законодавства ЄС, європейські газові контракти повинні закінчитися до 2049-го, щоб узгодити з цільовим блоком щодо зміни клімату та чистих нульових викидів до 2050 року.
Йоргенсен відмовився коментувати проєкти цих документів. Очікується, що Комісія опублікує їх наступного тижня.
Але він підтвердив, що Комісія працює над суворішим контролем газового ринку, щоб уникнути спекулятивної торгівлі, яка спричиняє стрибки цін, і наступного тижня запропонує «фінансові інструменти», спрямовані на відокремлення роздрібних цін на електроенергію від високих цін на газ.
Правила ринку електроенергії ЄС означають, що, незважаючи на швидке розширення відновлюваної енергетики в Європі, ціна на газ продовжує визначати ціну електроенергії, яку платять багато європейських споживачів.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти