Європейський Союз планує продовжити свої цілі з заповнення газових сховищ напередодні зими принаймні ще на рік після їх запланованого закінчення в грудні 2025 року, повідомили Reuters дипломати ЄС.
Після енергетичної кризи 2022 року, коли росія – колишній головний постачальник газу – скоротила постачання палива, Брюссель нав’язав державам-членам ЄС обов’язкові цілі заповнення сховищ, щоб створити буфер зі збереженого газу на випадок подальших шоків у постачанні.
Основна мета полягає в тому, щоб підземні сховища ЄС були заповнені на 90% до листопада з проміжними цілями на лютий, травень, липень і вересень.
Термін дії системи закінчується наприкінці цього року, але Європейська комісія планує запропонувати продовжити ще принаймні на рік, повідомили дипломати, знайомі з планами.
Представник комісії відмовився підтвердити, чи це так.
«Ми розглядаємо різні варіанти, щоб забезпечити достатнє зберігання газу після того, як чинне регулювання закінчиться», — сказав речник.
Зі слів дипломатів, деякі країни ЄС, які повинні схвалити продовження, заявили, що хочуть змінити цільові показники, перш ніж вони будуть продовжені.
Уряди побоюються, що встановлення фіксованих термінів заповнення сховищ може спричинити зростання цін, сигналізуючи ринку про те, що Європі потрібно купувати більше газу до певної дати.
Ще одне занепокоєння полягає в тому, як країни можуть компенсувати потенційно високі витрати на заповнення сховищ напередодні зими.
Німецький газовий торговий центр заявив у вівторок, що веде перемовини з урядом щодо потенційних субсидій для підрядників на поповнення сховищ.
Європейські ціни на газ на літні місяці наразі дорожчі, ніж контракти, що охоплюють наступну зиму, створюючи перешкоду на ринку купувати більше газу для поповнення сховищ протягом літа.
Німеччина запровадила тариф на продаж газу сусіднім країнам, щоб покрити високі витрати на заповнення своїх сховищ неросійським газом 2022 року, але пізніше скасувала цей захід після критики з боку цих країн.
Хоча найгірша енергетична криза в Європі минула, продовження зобов’язань зі зберігання буде служити захистом від потенційних майбутніх шоків.
Цієї зими газові сховища швидко спорожняються через холодну погоду й зниження постачань із росії.
Газосховища ЄС наразі заповнені на 59%, свідчать дані Gas Infrastructure Europe. Це набагато менше, ніж у той самий час у 2024 й 2023 роках, але значно вище від 44% повного сховища в ЄС на цей час 2022 року.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти