У початок

ЄС готує нові санкції проти «тіньового» флоту росії до кінця року

Європейський Союз працює над новим пакетом санкцій, спрямованих проти «тіньового» флоту танкерів, які росія використовує для доставлення своєї нафти на ринок, повідомляють джерела Bloomberg, знайомі з цим питанням.

Очікується, що пакет, який блок має намір схвалити до кінця року, також включатиме штрафи проти осіб, залучених до торгівлі. Держави-члени все ще обговорюють деталі санкцій, які повинні бути одноголосно схвалені 27 країнами-членами.

Останніми місяцями ЄС стає дедалі складніше отримати схвалення пакетів, оскільки Угорщина часто використовує своє право вето під час перемовин.

Численні раунди санкцій США, Великої Британії та ЄС уже були спрямовані проти десятків танкерів, а також суден і служб, що використовуються для транспортування російської сирої нафти.

Вони зробили це, заборонивши компаніям у країнах «Великої сімки» та ЄС купувати нафту, вартість якої перевищує $60. Союзники України також запровадили санкції проти кількох компаній у третіх країнах, які допомагають росії транспортувати її нафту, оскільки вони намагаються скоротити доходи москви від її найприбутковішого потоку доходів.

Західним компаніям дозволяється надавати транспортні, страхові й інші послуги, якщо нафта продається нижче від порогового значення.

У відповідь на режим санкцій москва зібрала таємний флот танкерів, щоб обійти ліміт і обмеження, оскільки вона продовжує отримувати прибуток від торгівлі.

Прибутки своєю чергою підживлюють військову машину росії, тому США, Великобританія та ЄС зробили їх скорочення своїм пріоритетом.

ЄС також працює над більшим пакетом санкцій, який він сподівається ухвалити на початку наступного року, коли головування в блоці перейде від Угорщини до Польщі. Це може включати подальші торговельні обмеження, а також підвищення мит на російські сільськогосподарські товари.

Цей пакет може бути представлений уже в січні з метою ухвалити його до символічної дати 24 лютого, коли відзначатиметься третя річниця повномасштабного вторгнення росії.

Деякі країни хочуть, щоб російська торгівля СПГ була цільовою.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти