У початок

ЄС допускає обмеження максимальної ціни на газ

Серед ініціатив з модернізації енергетичного ринку ЄС обговорюється і можливе запровадження «стелі» для цін на газ. Про це з посиланням на сторінку у twitter прем’єр-міністра Бельгії Александера Де Кроо повідомляє «Українська правда».

За словами Де Кроо, цінова «стеля» «як велика палиця, Європейський Союз знову встановлює нові стандарти».

Пояснюючи, що мається на увазі, він заявив: «Ми можемо обговорювати обмеження обсягів (газу), що закуповуються, а можемо також говорити про обмеження цін».

На думку бельгійського прем’єра, така зміна може стати відповіддю рф на її вимогу перейти на оплату газу російськими рублями. «Якщо ми змінюємо один параметр контракту про порядок оплати, чому не змінити інший, що стосується цін?» – додав він.

Варто зауважити, що проти такої ініціативи можуть виступити не лише рф, але й інші країни-експортери газу, зокрема Норвегія і Сполучені Штати.

Як писав enkorr раніше, країни ЄС уже ухвалили рішення створити платформу спільних закупівель газу, яку буде відкрито для країн-членів Східного партнерства, серед яких – і Україна.

«Європейська Рада розглянула готовність ЄС на найближчу перспективу й доручила Раді ЄС розглянути пропозиції Комісії щодо політики ЄС щодо зберігання газу, належним чином враховуючи інтереси держав-членів, які мають значні сховища, для забезпечення справедливого балансу. Поповнення сховищ газу по всьому Союзу має розпочатися якомога швидше, повністю враховуючи національні заходи готовності», – йдеться у висновках, ухвалених за підсумками саміту ЄС у Брюсселі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти