У початок

Російський суд заочно заарештував Коломойського і Боголюбова у справі про розкрадання нафти

Суд казані заочно заарештував співзасновників фінансово-промислової групи «Приват» Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова, звинувативши їх у розкраданні нафти, повідомляють російські ЗМІ.

Зокрема українських бізнесменів звинувачують у тому, що разом з іншими учасниками у період із грудня 2006 по жовтень 2007 року вони нібито привласнили понад 800 тис. тонн нафти на загальну суму понад 400 млн грн.

«Запобіжний захід у вигляді взяття під варту судом обрано з моменту екстрадиції на територію російської федерації Коломойського і Боголюбова», — цитують повідомлення суду росЗМІ.

Нагадаємо, у лютому 2021 року Високий суд Лондона і Уельсу відхилив позов російської «татнєфті», яка вимагала стягнути $ 294,3 млн із українських бізнесменів Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Олександра Ярославського і Павла Овчаренка за шкоду, заподіяну при постачаннях нафти на адресу «Укртатнафти».

Позов було подано 23 березня 2016 р.. «татнєфть» заявляла, що в 2009 р. зазначені особи шахрайським шляхом привласнили грошові кошти, що належали їй за нафту, постачену на Кременчуцький НПЗ. 8 листопада 2016 р. Високий суд Лондона відмовив «татнєфті» в позові, але компанія подала апеляцію.

«Високий суд Англії й Уельсу всебічно вивчив матеріали справи щодо подій, пов'язаних із ПАТ «Укртатнафта» в період 2007-2009 років, і повністю відмовив у задоволенні вимог ПАТ «татнєфть», – йшлося у повідомленні.

Раніше «татнєфть» ініціювала розгляд у Міжнародному комерційному арбітражі в Парижі проти держави Україна після втрати контролю за НПЗ «Укртатнафта». російська компанія оцінила обсяг компенсації в $2,4 млрд, тоді як суд 2014 року задовольнив вимоги тільки на $112 млн. На кінець 2016 р. обсяг компенсації з урахуванням відсотків досяг $144 млн. За наявними даними, питання виплат за цим рішенням може бути розглянуто в рамках великого пакета взаємних претензій між Україною і росією в зв'язку з окупацією Криму.

Довідка enkorr

Компанію «Укртатнафта» було створено на базі Кременчуцького НПЗ відповідно до указів президентів України і Татарстану 1994 року.

До 2007 р. 18,296% акцій «Укртатнафти» належало структурам, афільованим з ВАТ «татнєфть». Ще 28,7788% акцій володіло Міністерство майна Татарстану. Безпосередньо компанії «татнєфть» належало 8,6% акцій. Однак у результаті розглядів в українських судах емісію акцій «Укртатнафти», викуплених згодом татарстанськими акціонерами, обнулили, а повторний конкурс на їх придбання виграли компанії, підконтрольні групі «Приват» і Олександру Ярославському.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти