У початок

Ринок пального потребує реформування сплати ПДВ — Сергій Куюн

Гарантією сплати податків на ринку пального могло б бути зменшення ПДВ на користь пропорційного збільшення акцизу. Про це заявив директор Консалтингової групи «А95» Сергій Куюн на брифінгу у медіацентрі «Україна-Укрінформ».

«Щодо акцизного збору ми бачимо гарну платіжну дисципліну. Акциз держава навчилася гарно збирати. На жаль, не можна сказати того ж про податок на додану вартість», — зазначив експерт.

З його слів, мережі повернулися до використання схем ухиляння від сплати ПДВ.

«Ми вже зараз бачимо, що повернулася схема з податкової оптимізації під виглядом реалізації талонів на пальне, яка була популярною до 2022 року», — каже він.

На його переконання, ПДВ необхідно мінімізувати до 7%, а можливо навіть до 0%, при цьому пропорційно збільшивши акцизний збір. «Це буде гарантією сплати податків», — зазначив експерт.

Куюн зауважив, що добросовісні платники податків через застосування іншими мережами схем стають неконкурентноздатними. Це штовхає ринок пального у «тінь», що є негативним як для добросовісних гравців ринку, так і для споживачів.

Нагадаємо, з 1 липня 2023 року в Україні повернули оподаткування пального за правилами й нормами, які діяли до повномасштабного вторгнення росії в Україну. ПДВ знову повернулося до 20% й підвищилися акцизи.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти