У початок

рф втратить половину своєї частки на світовому газовому ринку – МЕА

Частка росії у міжнародній торгівлі газом впаде до 2030 року вдвічі – до 15%, зберегти обсяги експорту російського не вдасться навіть з урахуванням збільшення постачання трубопровідного газу в Китай.

Про це йдеться у щорічному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook 2022, повідомляє «Бізнес.Цензор».

За даними агентства, минулий рік став «апогеєм» для російських експортних потоків, які зайняли 30% світового ринку. Однак наразі роль росії на енергетичних ринках зменшується, внаслідок чого її частка у глобальному експорті газу вже до 2030 року може скоротитися до 15%, а за сценарію виконання країнами всіх кліматичних зобов'язань (Announced Pledges Scenario, APS) – до 10%.

При цьому в МЕА припускають, що експорт російського газу в Китай у рамках STEPS (консервативного кліматичного сценарію) зросте з 10 млрд кубометрів 2021 року до 50 млрд кубометрів до 2030 року: близько 38 млрд. куб. м – газогоном «сила Сибіру» й до 10 млрд куб. м – з Далекого Сходу.

«Однак загалом збільшення постачання природного газу з росії в Китай трубопроводами покриє менше половини падіння експорту в Європу до 2030 року», – наголошується у звіті.

МЕА прогнозує, що видобуток газу в росії 2030 року за сценарію STEPS впаде на 155 мільярдів кубометрів, порівняно із 2021 роком, а за умови реалізації сценарію APS – на 210 мільярдів куб. м.

МЕА також заявила, що в росії «спалювання попутного газу у смолоскипах останнім часом збільшилося, і є короткостроковий ризик у всіх сценаріях великомасштабного факельного спалювання або скидання газу для зниження тиску в трубопроводі. Зусилля росії з диверсифікації своїх експортних ринків мали неоднозначний успіх».

Як повідомлялося, за підсумками січня-вересня 2022 року російський «газпром» видобув 313,3 млрд кубометрів газу, що на 17,1%, або на 64,8 млрд куб. м менше, ніж за аналогічний період торік.

При цьому експорт газу в країни далекого зарубіжжя за вказаний період упав на 40,4%, або на 58,9 млрд кубометрів – до 86,9 млрд куб. м.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти