В начало

Рейтинг імпортерів бітуму: «АЕТ» упритул наблизився до «Кантарелл»

Також є російською мовою

За підсумками жовтня 2020 р. найбільші імпортери бітумів в Україну – компанії «Кантарелл Україна» і «Альянс Енерго Трейд», які завезли відповідно 48,9 тис. т і 45,4 тис. т бітумів. Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі «А-95» з посиланням на дані власного дослідження.

«Кантарелл Україна» майже в чотири рази збільшила постачання порівняно з жовтнем минулого року (13,3 тис. т), наростивши імпорт морем. Зокрема, компанія постачила морем 8,1 тис. т грецького, 5,7 тис. т азербайджанського, 5,1 тис. т іспанського і 4 тис. т турецького бітуму. Основний обсяг припав на Білорусь – 23,8 тис. т.

Майже в п'ять разів покращила результат «Альянс Енерго Трейд» (9,6 тис. т в жовтні 2019 р.), постачивши з Білорусі 21 тис. т бітумів. Крім того, компанія імпортувала 1 тис. т ресурсу з Болгарії. Відзначимо, в жовтні оператор розпечатав морські постачання бітумів, імпортувавши в порт Миколаєва 12,4 тис. т італійського, 7,2 грецького і 3,9 тис. т турецького ресурсу.

На 5% – до 8,8 тис. т – скоротила обсяги імпорту компанія «Бітекс», яка в жовтні минулого року також посідала третю сходинку рейтингу постачальників із показником 9,3 тис. т.

«Термінал-МК» за звітний місяць наростила імпорт утричі – до 8,6 тис. т. Із показником 6,2 тис. т п'яте місце в рейтингу посідає компанія «Експрес», яка в чотири рази збільшила імпорт порівняно з жовтнем минулого року (1,4 тис. т).

У десятку імпортерів бітумів також «Дніпротранснафта» (6 тис. т), «Белказтранс» (4,7 тис. т), Столичний асфальтобетонний завод (3,3 тис. т), «Онур Конструкціон Інтернешнл» (2,6 тис. т) і «Алеко» (2,2 тис. т).

Як повідомляв enkorr, баланс українського ринку дорожнього бітуму в січні-жовтні 2020 р. склав 960 тис. т, що в півтора раза більше, ніж за аналогічний період попереднього року (558 тис. т).

Нагадаємо, на 2020 рік затверджено рекордний обсяг фінансування дорожнього будівництва. Очікується, що він складе 110 млрд грн. У зв'язку з цим у поточному році передбачається рекордний обсяг постачання бітуму на український ринок, який, за оцінками «А-95», може скласти понад 1 млн. т.

Глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко заявив, що загальні витрати на сферу дорожнього господарства в бюджеті на 2021 рік мають досягти 150 млрд грн.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти