У початок

Reuters: у США побільшало діючих нафтогазових бурових установок

Кількість нафтових і газових бурових установок, що діють у США, зростає другий тиждень поспіль, повідомили агентству Reuters у нафтосервісній компанії Baker Hughes.

За даними Baker Hughes, сумарна кількість бурових установок у США, що випереджає індикатор видобутку, на тижні 9-15 липня зросла на чотири одиниці, до 756 одиниць, максимум з березня 2020 року.

Сукупна кількість діючих установок — на 272 одиниці, або 56%, перевищує показник річної давності.

Кількість нафтових бурових установок, що діють, на звітному тижні зросла на дві одиниці, до 599 одиниць, досягнувши максимуму з березня 2020 року. Число газових бурових установок не змінилося порівняно з попереднім тижнем, склавши 153 одиниці.

За період року ціни на нафту підскочили приблизно на 31%. У першу половину року ціни зростали на тлі побоювань щодо пропозиції, спричиненої війною росії проти України.

Проте останнім часом ціни падають, а в червні вони продемонстрували перше місячне зниження з листопада. На ринок нафти тиснуть опасіння рецесії, що може призвести до руйнації попиту.

Сукупна кількість діючих бурових установок зротала за підсумками 23 останніх місяців поспіль, що стало рекордним часом зростання. Однак тижневе збільшення показника не перевищує 10 одиниць, оскільки багато компаній віддають пріоритет виплаті дивідендів і погашенню боргів, а не збільшенню видобутку. Крім того, видобуток нафти в США, як і раніше, відстає від допандемійних рівнів.

Згідно з офіційними прогнозами, видобуток нафти в США може зрости з 11,2 млн барелів на день (б/д) у 2021 році до 11,9 млн б/д у 2022 році і скласти 12,8 млн б/д у 2023 році. У 2019 році виробництво нафти в США досягло рекордних 12,3 млн б/д.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти