У початок

Іран захопив танкер з нафтою в Оманській затоці

Військово-морські сили Ісламської Республіки Іран захопили нафтовий танкер в Оманській затоці. Про це повідомляє іранське державне інформагентство IRNA, називаючи танкер американським.

«Американський нафтовий танкер захопили за рішенням суду у відповідь на крадіжку іранської нафти Сполученими Штатами 2023 року. Нафтовий танкер прямує до портів Ісламської Республіки Іран», – йдеться у повідомленні.

За даними Reuters, йдеться про танкер St Nikolas під прапором Маршаллових Островів, який перевозив вантаж нафти з Іраку до Туреччини.

IRNA називає захоплення танкера кроком у відповідь на конфіскацію танкера Suez Rajan під прапором Маршалових островів у серпні 2023 року за перевезення іранської нафти до Китаю з порушенням санкцій. Йдеться про одне і те ж судно: після розвантаження нафти у США минулого року танкер Suez Rajan перейменували в St Nikolas.

За даними британської фірми з морської безпеки Ambrey, сьогодні вранці на борт St Nikolas піднялися озброєні зловмисники, коли він пропливав поблизу оманського міста Сохар, і його систему відстеження AIS було вимкнено.

Судно завантажило 145 тис. тонн нафти в іракському порту «Басра» й прямувало до Аліага на заході Туреччини через Суецький канал, повідомив його оператор – грецька компанія Empire Navigation, яка втратила зв’язок із судном.

Екіпаж судна становить 19 чоловік, включаючи 18 громадян Філіппін і одного громадянина Греції, судно було зафрахтоване турецькою нафтопереробною компанією Tupras.

Агентство зауважує, що захоплення судна іранськими військовими відбулося на тлі нападів підтримуваних Іраном єменських хуситів у Червоному морі.

Однак це не перший такий випадок. У травні минулого року ВМС США підтвердили захоплення Іраном двох танкерів у водах Перської затоки, що знаменувало нове коло ескалації ситуації з захопленнями й нападами на комерційні судна у водах Перської затоки з 2019 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти