Ірак, другий за величиною виробник нафти в ОПЕК, планує наступного року скоротити кількість непродуктивного спалювання газу приблизно до 20%, намагаючись задовольнити наростальний попит і скоротити імпорт, пише Bloomberg.
Наприкінці 2024 року країна видобула близько 67% газу, який видобувається з нафтових родовищ, і нові проєкти на півдні, зокрема TotalEnergies SE, допоможуть збільшити цей показник, заявив Еззет Сабер Ісмаель, заступник міністра з питань газу, під час інтерв'ю в Багдаді. Він планує ліквідувати марнотратне спалювання до кінця 2029 року або на початку наступного року.
Ця країна Близького Сходу, разом із росією, Іраном і США, має найбільші темпи спалювання газу у факелах, процес, який витрачає паливо, замість того, щоб збирати й використовувати його у таких галузях, як виробництво електроенергії. Іраку довелося вдатися до імпорту, зокрема з сусіднього Ірану, для якого він потребує регулярних звільнень від санкцій з боку Вашингтона. Наявний дозвіл чинний до червня, сказав Ісмаель.
Спалювання у факелі викликає занепокоєння в усьому світі протягом багатьох років, оскільки відсутність інфраструктури для відбору газу призводить до того, що компанії спалюють надлишок палива. Хоча це небезпека для навколишнього середовища, вона менш потужна, ніж альтернатива — вентиляція, за якої метан викидається безпосередньо в повітря.
Ісмаель сказав, що Ірак скоротив спалювання газу з 47% 2021 року до приблизно 33% цього року. Глобальне відстеження спалювання газу Світовим банком на початку цього року показує, що обсяги спаленого газу залишалися в основному стабільними протягом п’яти років до 2023 року. Раніше цільові показники Іраку також знизилися після попередньої мети припинити спалювання до 2023 року.
До кінця наступного року, з його слів, Ірак планує додати проєкти, які використовуватимуть 290 млн кубічних футів газу на день, видобутого з нафтових родовищ на півдні, зазначив Ісмаель. Це включає 50 млн із родовища Артаві за проєктом TotalEnergies, які зростуть до 300 млн на 2027 рік.
«Тільки в проєкт «Артаві» інвестиції будуть близько $2 млрд, повний газовий комплекс, який ми називаємо прискореними інвестиціями, який буде готовий до кінця наступного року», — сказав заступник міністра.
Країна також планує побудувати імпортний термінал скрапленого природного газу в порту у Гранд-Фо на півдні, щоб задовольнити попит на паливо. У січні він почне розсилати запрошення, головним чином американським компаніям, щоб конкурувати за будівництво проєкту. Термінал матиме сховище 300 тис. куб. м.
Зараз Ірак виробляє 3,122 млрд кубічних футів газу на день, з яких близько 1,048 млрд було спалено станом на 22 грудня, підсумував Ісмаель.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти