У початок

«Північний потік-2» «газпрому» програв судову суперечку щодо правил ЄС

Підконтрольна російському «газпрому» компанія Nord Stream 2 програла останній раунд тривалої судової суперечки стосовно правил газового ринку ЄС. Ця поразка стала символічною для вже закритого проєкту «північний потік-2», пише Bloomberg.

Nord Stream 2 мав передбачити, що блок використає свої повноваження, щоб «поширити правила внутрішнього ринку на газопроводи з третіх країн», заявив Генеральний суд під час повторного розгляду справи 27 листопада.

«північний потік-2», який керується через швейцарський Цуг, кидає виклик законодавству ЄС з 2019 року, яке передбачає обмеження інфраструктури імпорту природного газу, якою керують безпосередньо постачальники. 2020 року Загальний суд ЄС відхилив справу щодо Nord Stream 2, але потім вищий суд блоку наказав нижній палаті переглянути рішення.

Хоча це рішення є втратою для власників трубопроводу, що сполучає росію з Німеччиною через Балтійське море, воно навряд чи матиме якийсь негайний вплив на сполучення, яке вже було збито з курсу геополітикою до того, як його частково зруйнували диверсанти після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«північний потік-2» оголосив про банкрутство незабаром після того, як росія вторглася в Україну на початку 2022 року. Попри те, що плани щодо «північного потоку-2» залишаються під питанням, трубопровід зрештою може бути відроджений — американський учасник угод і прихильник Дональда Трампа Стівен П. Лінч має намір придбати його, якщо трубопровід буде виставлено на торги, повідомляє Wall Street Journal.

Планувалося, що проєкт подвоїть пропускну спроможність наявного підводного маршруту від російських газових родовищ до Європи, але протягом кількох років він є головним джерелом тертя у трансатлантичних відносинах.

Він мав транспортувати до Німеччини 55 млрд кубометрів російського газу на рік і був готовий розпочати повномасштабні постачання, попри санкції США. Схвалення німецького енергетичного регулятора й офіційних осіб ЄС було останньою перешкодою для проєкту, але Берлін відмовився від своєї підтримки після рішення росії вести війну з Україною.

Президент владімір путін неодноразово казав європейцям, що одна нитка газопроводу «північний потік-2» до Німеччини залишається недоторканою після того, як вибухи зруйнували іншу трубу у вересні 2022 року.

Німеччина також придбала не працюючі труби, які належали консорціуму Nord Stream 2, щоб замість цього побудувати хаб СПГ на місці входу трубопроводу в країну.

Наземні канали зв’язку, які раніше використовувалися для подальшого розподілу газу, що надходить «північним потоком», або планувалися для використання «північним потоком-2», тепер використовуються для доставляння газу з нового німецького імпортного термінала СПГ на узбережжі Балтійського моря.

У результаті драматичного повороту подій у вересні 2022 року диверсанти здійснили удар, пошкодивши обидва канали газопроводу Nord Stream 1, а також один із двох каналів газопроводу Nord Stream 2 у водах поблизу острова Борнхольм у східній Данії. Вибух продемонстрував вразливість інфраструктури морського дна й спричинив збільшення військової присутності в Балтійському морі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти