У початок

Продаж російської нафти впав до мінімуму з лютого

За тиждень, що завершився 9 липня, експорт російської нафти скоротився до 2,86 млн барелів на добу, що на 1 млн барелів менше, ніж у попередні періоди. Це мінімальне значення з лютого 2023 року.

Про це з посиланням на дані систем відстеження суден повідомляє Bloomberg.

Основний обсяг падіння припав на західні порти, причому цього разу ситуація не пов'язана з ремонтами, які спричинили зниження поставок два тижні тому.

Ситуація не вплинула на європейський ринок через незначну кількість покупців, але стала відчутною в Азії. Сукупний обсяг експортного мита у вказаний період знизився на 29% порівняно з попереднім тижнем. При цьому обсяги переробки у країні зросли до максимуму за останні 12 тижнів.

Така динаміка спостерігається на тлі обіцянки російської влади із серпня скоротити експорт нафти на 500 тис. барелів на добу. Саудівська Аравія, основний партнер країни з ОПЕК+, схвалила новий підхід, оскільки він ефективніший і більш вимірний, ніж скорочення видобутку, яким москва пішла з березня.

Попередні дії росії щодо підтримки стабільності на нафтовому ринку викликали підозри з боку ОПЕК+ і учасників, особливо з урахуванням закриття даних з видобутку нафти й газу. На тлі поточного скорочення нафтові котирування почали зростати, вартість сорту Brent наближається до $80 за барель.

Раніше мінфін рф повідомив, що нафтогазові доходи росії у червні скоротилися до мінімуму з лютого, а за підсумками першого півріччя падіння порівняно з минулорічними показниками становило 47% (3,38 трлн руб.).

Також на початку цього тижня Bloomberg повідомив, що індійська компанія Gatik Ship Management, яка з минулого року займалася перевезенням російської нафти, втратила майже всі свої танкери. У квітні вона керувала 42 суднами, зараз у неї залишилося тільки чотири. Оператор втратив можливість страхувати вантажі в західних компаніях через підозри у сприянні обходу стелі цін.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти