У початок

Приватні порти Китаю приймають підсанкційні нафтові танкери

Приватні термінали в Китаї приймають нафтові танкери, які перебувають під санкціями США. Це свідчить про те, що регіон, який є домом для найбільших у країні покупців іранської та російської нафти, знаходить способи обійти небажання великих портових операторів.

Дуньїн у східній провінції Шаньдун став ключовим приймальним портом після того, як державна компанія Shandong Port Group продала принаймні один термінал приватній організації, за словами трейдерів, знайомих із ситуацією. Вони попросили не називати їхніх імені, бо інформація не є публічною.

За даними трейдерів і платформи для відстеження товарів Kpler, Si He, танкер, який 10 січня потрапив під санкції, вивантажив понад 744 тис. барелів російської нафти ESPO в Дуньїн минулого тижня.

Також з’явилися інші гарячі точки, зокрема незалежний причал у Яншані, на південь від Шанхаю, і термінал у південному порту Хуейчжоу, який отримав вантаж іранської нафти минулого місяця.

Популярність приватних альтернатив зросла після того, як Shandong Port Group минулого місяця закликала операторів відхиляти танкери з чорного списку, реагуючи на посилений контроль з боку Вашингтона. Залп «прощальних» санкцій від адміністрації Байдена посилив цю тенденцію.

Спираючись на ці менші опції, так звані чайники нафтопереробників можуть продовжувати отримувати сиру нафту за зниженими цінами, водночас захищаючи відомі логістичні компанії Китаю, які обробляють вантажні та контейнерні перевезення, а також великих нафтопереробників.

За підрахунками Bloomberg на основі офіційних митних даних, закупівлі Китаєм сирої нафти в росії та Ірану становили чверть загального імпорту в 2024 році. Однак жорсткіші обмеження, введені Вашингтоном наприкінці минулого року, ускладнили торгівлю та змусили покупців бути креативними, якщо вони хочуть зберегти доступ до дешевої сирої нафти.

Постійна готовність приймати судна з чорного списку є нагадуванням про тиск на приватних нафтопереробників Китаю і про готовність Пекіна продовжувати дивитися в інший бік.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти