У початок

Природний газ у Європі дорожчає через наслідки урагану Берил у Техасі

Ціни на європейський природний газ зросли, оскільки трейдери оцінювали ризики постачань на тлі спекотної погоди в деяких частинах Азії та впливу урагану в Техасі, який є ключовим постачальником палива.

Як повідомляє Bloomberg, порівняльні ф’ючерси зросли 8 липня на 2,1%, перш ніж трохи скоротити зростання. Незважаючи на те, що запаси газу в Європі достатні для цієї пори року, глобальний ринок, на який вона покладається, останнім часом зазнав низки збоїв, включаючи незаплановані відключення та стрибки попиту, спричинені більшою потребою в кондиціонуванні повітря в деяких частинах світу. Ціни зросли на понад 20% відтоді, як у квітні трейдери почали накопичувати запаси.

Ринок уважно стежить за ризиком того, що ураган Берил, який обрушився на узбережжя Техасу вранці 8 липня, призведе до перебоїв у постачанні зрідженого природного газу. За словами компанії, завод зі скраплення Freeport LNG вже скоротив виробництво. Тим часом в Європі очікується, що збій на платформі Tolmount у Великій Британії триватиме до вечора 8 липня.

Водночас температура, яка перевищує норму, охоплює частини Азії, і це підвищує попит на газ для виробництва електроенергії.

«Оскільки СПГ матиме більший вплив на постачання газу в Європу, ціни на газ залишатимуться дуже вразливими до незапланованих перебоїв у постачанні та змін погоди в Європі чи Азії», — пишуть аналітики BloombergNEF Ірина Середа й Аліреза Нахві в огляді ринку.

Наразі Європа отримує вигоду від запасів газу, які є вищими, ніж зазвичай для цього сезону, і збільшенням потоків від головного постачальника – Норвегії. Очікується, що протягом наступного тижня у Великій Британії, Німеччині та Франції, найбільших енергетичних ринках регіону, температура залишатиметься помірною.

Нідерландські передні місячні ф’ючерси, європейський еталон газу, піднялися на 0,63% – до 33,27 євро за мегават-годину, станом на 14:00 за часом Амстердама. Еквівалентні контракти у Великій Британії також зросли.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти