У початок

Прибутки рф від експорту викопного палива зменшилися минулого тижня на 2% — CREA

За підсумками тижня, що закінчився 9 червня, прибутки рф від експорту викопного палива зменшилися. Про це свідчать дані щотижневого звіту Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

За попередніми оцінками, 3-9 червня росія здійснила експорт викопного палива на 5,16 млрд євро, це на 2% менше порівняно з 27 травня-2 червня. Надходження з експорту нафти впали з 2,54 млрд євро до 2,32 млрд євро, природного газу — з 0,77 млрд євро до 0,61 млрд євро. При цьому прибутки від постачань нафтопродуктів і хімікатів зросли з 1,57 млрд євро до 1,69 млрд євро, вугілля — з 0,4 млрд євро до 0,54 млрд євро.

На танкери, що належать європейським країнам чи країнам G7 або застраховані в них, було завантажено викопне паливо на суму 1,97 млрд євро, що сприяє фінансуванню повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У п’ятірку найбільших імпортерів увійшли Китай, Туреччина, Індія, ЄС і Бразилія. Туреччина залишається найбільшим покупцем російських продуктів нафтоперероблення. За даними Консалтингової групи «А-95», 3-9 червня з російських портів у Туреччину було відвантажено 407 тис. тонн дизельного пального й газойлю і 32 тис. тонн авіаційного палива.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти