У початок

Прибутки рф від експорту викопного палива зменшилися — CREA

За підсумками тижня, що закінчився 25 лютого, прибутки рф від експорту викопного палива зменшилися. Про це свідчать дані щотижневого звіту Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

За попередніми оцінками, 19-25 лютого росія здійснила експорт викопного палива на 4,8 млрд євро, це на 1% менше порівняно з 12-18 лютого. Надходження з експорту нафти впали з 2,66 млрд євро до 2,45 млрд євро. При цьому прибутки від експорту нафтопродуктів і хімікатів зросли з 1,04 млрд євро до 1,17 млрд євро, природного газу — з 0,8 млрд євро до 0,83 млрд євро, вугілля — з 0,34 млрд євро до 0,35 млрд євро.

На танкери, що належать європейським країнам чи країнам G7 або застраховані в них, було завантажено викопне паливо на суму 1,67 млрд євро, що сприяє фінансуванню повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У п’ятірку найбільших імпортерів увійшли Китай, Туреччина, Індія, ЄС і Бруней. Туреччина залишається найбільшим покупцем російських продуктів нафтопереробки. За даними Консалтингової групи «А-95», 19-25 лютого з російських портів у Туреччину було відвантажено 383 тис. тонн дизельного пального й газойлю.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти