У початок

Прибутки рф від експорту викопного палива минулого тижня впали на 17% — CREA

За підсумками тижня, що закінчився 2 червня, прибутки рф від експорту викопного палива зменшилися. Про це свідчать дані щотижневого звіту Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA).

За попередніми оцінками, 27 травня-2 червня росія здійснила експорт викопного палива на 5,28 млрд євро, це на 17% менше порівняно з 20-26 травня. Надходження з експорту нафти впали з 2,91 млрд євро до 2,54 млрд євро, нафтопродуктів і хімікатів — з 2,04 млрд євро до 1,57 млрд євро, природного газу — з 0,8 млрд євро до 0,77 млрд євро, вугілля — з 0,59 млрд євро до 0,4 млрд євро.

На танкери, що належать європейським країнам чи країнам G7 або застраховані в них, було завантажено викопне паливо на суму 2,1 млрд євро, що сприяє фінансуванню повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У п’ятірку найбільших імпортерів увійшли Китай, Туреччина, Індія, ЄС і Бразилія. Туреччина залишається найбільшим покупцем російських продуктів нафтоперероблення. За даними Консалтингової групи «А-95», 27 травня-2 червня з російських портів у Туреччину було відвантажено 472 тис. тонн дизельного пального й газойлю і 64 тис. тонн прямогінного бензину.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти