У початок

Правовий конфлікт: Держекоінспекція вимагає документацію, яку неможливо організувати

Державна екологічна інспекція, що поновила планові перевірки автомобільного пального, зокрема вимагає від автозаправних станцій сертифікат відповідності технічному регламенту. Про це enkorr повідомили учасники ринку.

«Також перевіряють паспорт якості українською мовою й наявність трилисника (знак відповідності технічному регламенту — ek). І якщо з паспортом проблем немає, а трилисник все ж таки добровільний, то з відповідністю техрегламенту є проблеми», — каже представник нафтотрейдингової компанії.

Згідно з вимогами технічного регламенту, при введенні кожної партії пального в обіг (імпорт чи виробництво) проводиться оцінка його відповідності українському технічному регламенту. Процедура зокрема передбачає відбір зразків для лабораторних аналізів. За інформацією enkorr, в Україні акредитовано лише шість підприємств-органів відповідності, що можуть проводити таку оцінку відповідності. Наявної інфраструктури критично не вистачає для задовільнення потреб українського ринку, тому на період воєнного стану введення в обіг дозволено на основі документів, що підтверджують відповідність пального європейським стандартам EN (паспорти якості виробника).

«Задумувалося, що сертифікати відповідності будуть оформлюватися імпортерами й виробниками, а перевіряти їх вже будуть органи ринкового нагляду (у сфері нафтопродуктів ринковий нагляд здійснюється Держекоінспекцією — ek), а відтермінування до кінця дії воєнного стану зробило цю історію суто добровільною. Але зараз з’являються екологи, й уже з’ясовується, що сертифікат не добровільний, а обов’язковий», — пояснює представник роздрібної мережі.

Зі слів представника одного з органів оцінки відповідності, виконати вимоги техрегламенту у частині оцінки відповідності сьогодні неможливо. «Уявіть, що буде, якщо кожен бензовоз поїде під забір проб… Так, закордонні постачальники можуть оформити серійні сертифікати, але це тривалий час», — каже співрозмовник enkorr.

Як повідомлялося, зокрема сертифікацію відповідності до вимог українських техрегламентів 2023 року провела польська компанія Unimot на своїх базах у Пйотркуві-Трибунальському і Ясло.

enkorr надіслав запит на пояснення позиції в Держекоінспекцію, але на час публікації матеріалу відповіді ще не отримав.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти