Експорт сирої нафти з росії досяг місячного максимуму, зумовленого зростанням тижневих потоків, що збіглося з різким падінням обсягів перероблення нафти на нафтопереробних заводах (НПЗ). Збільшення відбулося до погрози президента США Дональда Трампа запровадити вторинні мита для покупців російської нафти, якщо москва не зможе швидко укласти мир з Україною.
За даними відстеження руху танкерів, зібраними Bloomberg, середній обсяг морських перевезень сирої нафти становив 3,23 млн барелів на добу (б/д) протягом чотирьох тижнів до 13 липня, що на 3% більше, ніж за період до 6 липня. За цим показником потоки повернули назад падіння попереднього тижня й зросли до найвищого рівня з періоду, що завершився 15 червня, і трохи перевищують середній показник з початку року.
російські НПЗ переробляли трохи більш як 5 млн б/д сирої нафти протягом перших дев’яти днів липня, що приблизно на 300 тис. б/д менше, ніж місяцем раніше. Кілька великих заводів проводили сезонне технічне обслуговування, що, ймовірно, вивільнило більше сирої нафти для експорту. Видобуток нафти в країні також дещо зріс у межах послаблення скорочення видобутку групою ОПЕК+. Обсяги збільшилися приблизно на 40 тис. б/д у червні.
У майбутньому покупці російської сирої нафти можуть зіткнутися з невизначеними митами на свій експорт до США, якщо росія продовжить війну з Україною. Трамп висловлював аналогічні погрози в березні, які не мали наслідків. Чи справді він втратив терпіння до російського лідера — незрозуміло, але трейдери відмахнулися від його останніх заяв. Якщо мита будуть реалізовані, це стане першим серйозним кроком до скорочення постачання російської нафти, а не лише цін, з моменту повномасштабного вторгнення її військ в Україну 2022 року.
росія також стикається з перспективою подальших дій з боку Європейського Союзу. Блок наближається до зміни граничної ціни, вище якої вантажі не можуть перевозитися на суднах ЄС або користуватися послугами, що надаються державами-членами. Згідно з запропонованими планами, граничну ціну буде встановлено на 15% нижче від ринкових ставок на основі 10-тижневого середнього значення, й вона переглядатиметься кожні три місяці.
Волатильні тижневі постачання зросли найбільше за п’ять тижнів, додавши близько 360 тис. б/д, досягнувши найвищого показника з першого тижня червня. Балтійські термінали приморська й усть-луги обробили найбільшу кількість танкерів з вересня — за тиждень до 13 липня вісім танкерів для перевезення сирої нафти покинули кожен з портів.
Загалом 33 танкери завантажили 25,47 млн барелів російської сирої нафти за тиждень до 13 липня, згідно з даними відстеження руху суден і звітами портових агентів. Обсяг зріс із 22,96 млн барелів на 30 суднах попереднього тижня.
Збільшення тижневих потоків було зумовлене стрибком постачання з балтійського порту «усть-луга», який досяг найвищого рівня з вересня, та з новоросійська у Чорному морі. Ці прибутки були частково компенсовані зниженням потоків з Тихого океану.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти