У початок

Постачання російської нафти в Індію досягли 2,13 млн барелів на добу

Постачання російської нафти в Індію досягли 2,13 млн барелів на добу (б/д). У червні постачання сировини марки Urals в азійську країну зросло на 13% у річному вираженні.

Порівняно з травнем відвантаження основного експортного сорту збільшилося на 2,2%. Поточний обсяг встановив історичний рекорд. Загальний імпорт російської нафти при цьому показав другий за величиною результат за всю історію спостережень — максимум 2,15 млн барелів досяг у травні 2023 року.

Як зазначають експерти, імпорт далекосхідних сортів нафти ESPO (ВСТО) або Sokol перебуває на рівні нижче від середнього за минулий рік — 103 та 51 тис. б/д порівняно зі 107 й 152 тис. барелів 2023 року відповідно.

«Urals більше підходить для індійських НПЗ, які є одними з найглибших у плані нафтоперероблення. Крім того, безперечно, велику роль відіграє ціна. ВСТО продається зі знижкою в долар до бареля Brent, а Urals стабільно дешевший на два-три долари за барель. При цьому обсяг Urals більший, і він не так скуповується Китаєм, як ВСТО», — цитує голову аналізу нафтових ринків Kpler Віктора Катона «РБК».

За даними відстеження руху суден і звітами портових агентів, щотижневий експорт нафти з росії зріс до максимального обсягу з травня 2024 року. Причиною зростання морських постачань називають закінчення технічного обслуговування на великих експортних терміналах і спад перероблення сирої нафти через профілактику на нафтопереробних заводах (НПЗ) і ремонт обладнання після атак українських безпілотників. За тиждень 34 танкери завантажили 25,66 млн барелів російської нафти (приріст становив 4,37 млн барелів) — і ця цифра не враховує постачання, ідентифіковані як казахстанський сорт KEBCO.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти