У початок

Пошкодження КТК може скоротити експорт казахстанської нафти на 30%

Експорт нафти з Казахстану може зменшитися на 30% протягом двох місяців по магістральному трубопроводу через пошкодження після атаки українського безпілотника, заявив російський державний оператор трубопроводу.

Як повідомляє Reuters, пошкодження сталося 17 лютого – за день до зустрічі офіційних осіб США та росії в Ер-Ріяді для перших переговорів про припинення війни в Україні, тоді як Київ та його європейські союзники з тривогою спостерігали за цим.

Принаймні сім безпілотних літальних апаратів, начинених вибухівкою та осколками, атакували станцію «кропоткінська» на трубопроводі Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) у краснодарському краї росії, завдавши «серйозних збитків», повідомив оператор трубопроводу «транснєфть».

Трубопровід через росію транспортує нафту на світові ринки з Казахстану, куди її прокачує група глобальних компаній, зокрема американські Chevron і Exxon Mobil.

Казахстан видобуває близько 1% світових постачань нафти.

«За оцінками експертів КТК, наслідки простою будуть ліквідовані протягом 1,5-2 місяців, що може призвести до зниження викачування нафти з Казахстану приблизно на 30%», — повідомили в «транснєфті».

За підрахунками Reuters, скорочення на 30% може скласти до 380 тис. барелів на день.

Серед інших зацікавлених сторін КТК – російська держава, російська компанія «Лукойл» і казахська державна компанія «КазМунайГаз».

«Нафтопровід КТК продовжує працювати», — йдеться в повідомленні КТК, додаючи, що фахівці провели оцінювання збитків на станції «кропоткінська». Хто стоїть за атакою безпілотників, не повідомляється.

Зазначається, що трубопровід перекачує нафту до танкерів, що очікують на Чорному морі, хоча й на зниженому рівні, в обхід пошкодженої станції.

«Прийом нафти від вантажовідправників здійснюється відповідно до заданих технічних можливостей прокачування», — повідомили в КТК.

У 2024 році по трубопроводу довжиною 1500 км (939 миль) було експортовано 63 млн метричних тонн сирої нафти CPC Blend.

Її викачують із казахстанського родовища Тенгіз на північно-східному березі Каспійського моря, а також від російських виробників.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти