За даними державного імпортера палива у Сингапурі, спостерігатиметься короткострокове збільшення попиту на скраплений природний газ, частково через бум штучного інтелекту, який сприяє зростанню центрів обробки даних. Про це повідомляє Bloomberg.
Цифровий світ «є величезним споживачем енергії», — сказав генеральний директор Singapore LNG Corp. Леонг Вей Хунг. Зростання попиту є «благом для енергетики», але є й зворотний бік «у тому сенсі, що ви не можете побудувати інфраструктуру достатньо швидко», — сказав він в інтерв’ю 26 вересня.
Бум центрів обробки даних і штучного інтелекту починає випереджати доступне електропостачання в деяких частинах світу. Такі технічні гіганти, як Amazon Inc. і Microsoft Corp., обіцяють інвестувати мільярди доларів у центри обробки даних у Південно-Східній Азії. Уряд Сингапуру прагне збільшити кількість електроенергії, яку він виділяє для центрів обробки даних, на цілих 35%.
Singapore LNG було створено 2009 року Управлінням енергетичного ринку країни для розробки й експлуатації єдиного в місті-державі імпортного терміналу СПГ. Зі слів Леонга, другий термінал, який «задовольнить очікуваний попит», має запрацювати до кінця десятиліття.
Стрибок споживання електроенергії ускладнить задачу з декарбонізації електромережі Сингапуру. Приблизно 95% електроенергії в Сингапурі генерується з імпортованого газу, але можливості країни для розробки відновлюваних джерел енергії обмежені через брак місця. Натомість місто-держава прагне імпортувати «зелену» енергію від своїх сусідів і має на меті отримати 6 гігават до 2035 року, що становитиме приблизно половину загального попиту.
Леонг зазначив, що він оптимістично налаштований, тож СПГ і надалі відіграватиме роль у Сингапурі, оскільки світ рухається до більш чистих джерел енергії.
«Світ має рухатися до відновлюваних джерел енергії, але вартість відновлюваних джерел енергії все ще дуже висока, — додав він. — Поки ми чекаємо, коли відновлювані джерела енергії будуть прийнятними за ціною, СПГ має бути рішенням».
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти