У початок

Понад два десятки танкерів із казахстанською нафтою стоять біля Босфора – ЗМІ

Затор із танкерів з нафтою з Казахстану біля проток Босфор і Дарданелли продовжує зростати на тлі повідомлень, що Анкара вимагає уточнення їх страхового статусу, пише агентство Bloomberg.

«26 танкерів, які перевозять понад 23 млн барелів нафти з Казахстану, наразі не можуть пройти через протоки Босфор і Дарданелли», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що танкери «продовжують накопичуватися в турецьких протоках на тлі безуспішних спроб узгодити розв'язання проблеми страхування, спричиненої санкціями на російську сировину».

Агентство пише, що цієї пори року танкерам часто доводиться чекати кілька днів у протоках через короткий світловий день і погану погоду. Однак, як зазначається в повідомленні, у звіті місцевого портового агента йдеться про те, що екіпажам суден необхідно надати підтвердження страхового статусу, і це, за твердженням Bloomberg, також гальмує проходження танкерів через протоки.

Раніше агентство написало, що танкери з казахстанською нафтою не можуть залишити Чорне море і дістатися пунктів призначення, оскільки Туреччина вимагає доказів того, що їх належним чином застраховано.

Наприкінці листопада Анкара оголосила, що танкери, які проходять протоками, причому не тільки з російською нафтою, повинні будуть надати листи від страхових компаній, що гарантує страхове покриття в турецьких водах. Таких заходів Анкара вжила у зв'язку з рішенням G7, ЄС і Австралії дозволяти страхувати судна, що перевозять російську нафту, лише в тому разі, якщо нафта на борту купується за ціною $60 за барель або нижче.

Офіційні особи США й Великобританії наполягають на тому, щоб Туреччина переглянула свою вимогу про підтвердження страхового статусу з огляду на те, що вантажі з Казахстану не підпадають під рішення про «стелю цін».

У прес-службі Міненерго Казахстану раніше заявили, що танкери з казахстанською нафтою «застрягли» на шість діб біля проток Босфор і Дарданелли, але взимку це нормальна ситуація.

«Для зимового сезону це нормальне очікування, торік очікування у протоках у грудні було близько 14 днів. Щодо страхових листів – деталі з'ясовуються», – повідомили у прес-службі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти