Стратегічний перехід китайських незалежних нафтопереробників на нафту, приправлену санкціями, можливо, викликав здивування, але перенесення уваги на дешевші іранські барелі, найбільш конкурентоспроможні серед санкційного кошика, зіграло ключову роль у згладжуванні потоків нафти на ринку Шаньдун, повідомляє S&P Global Commodity Insights.
Зараз нафтопереробні заводи Шаньдуна імпортують майже всю свою загальну потребу в сировині, включаючи 2,47 млн барелів на добу (б/д) сирої нафти й мазуту, з росії, Ірану і Венесуели, які потрапили під санкції, країн, які в січні-липні мали небагато споживачів сирої нафти у всьому світі.
У результаті незалежний сектор більше не конкурує за вантажі від інших постачальників нафти й відіграє життєво важливу роль у звільненні цих обсягів для інших імпортерів і допомагає стримувати світові ціни.
Більше того, «конкуренція між ресурсами, які потрапили під санкції, призвела до того, що надходження вантажів з Ірану стали дешевшими і кращими, щоб поступово перевершити надходження з росії. Ймовірно, ця тенденція пошириться в осяжному майбутньому. Через те, що санкції проти іранської нафти навряд чи буде скасовано через рік, обмежуючи ціну, ані більш жорсткий нагляд з боку США [очікується, що посилиться], утримуючи потік», — сказав трейдер із державної нафтової компанії.
Іранський експорт сирої нафти, ймовірно, принесе помірне зростання, оскільки країна зобов’язується збільшити видобуток, тоді як її експорт, головним чином до Китаю, досягне 1,59 млн б/д у 4 кварталі, повідомляє S&P Global Commodity Insights у щомісячному звіті від 31 серпня.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти