У початок

Парламент Німеччини підтримав плани прискореного впровадження LNG-терміналів

Нижня палата парламенту Німеччини прийняла законодавчу реформу для прискорення будівництва терміналів скрапленого природного газу (СПГ) біля узбережжя Балтійського моря, ігноруючи опір місцевих органів влади й екологічних груп, повідомляє Reuters.

Німеччина почала прискорювати будівництво інфраструктури СПГ минулого року після повномасштабного вторгнення росії в Україну, що призвело до раптового падіння імпорту російського газу по трубах у Німеччину.

Реформа, проголосована 7 липня, передбачає прискорене будівництво двох плавучих терміналів скрапленого природного газу в Мукрані на острові Рюген у Балтійському морі з річною потужністю 10 млрд куб. м, які будуть експлуатуватися приватною компанією Deutsche Regas до початку 2024 року.

Близько 370 парламентарів проголосували «за», 301 був «проти» і четверо утрималися.

Місцеві муніципалітети, земля Мекленбург-Передня Померанія й кілька екологічних груп заявили, що проєкт зашкодить туризму.

Окрім цього, екологічна група DUH заявила, що проєкт матиме глибокий і непоправний вплив на морських ссавців, які перебувають під загрозою зникнення, відпочиваючих і мігруючих птахів і шляхи міграції риби.

Хоча розробник проєкту Gascade подав заявку на 50-кілометровий (31 милю) трубопровід на кількох окремих ділянках, щоб пом’якшити вплив на навколишнє середовище, DUH заявив, що термінал стане катастрофою для морського життя.

У Німеччині вже працюють плавучі СПГ-термінали у Вільгельмсхафені, Брунсбюттелі й Лубміні.

Екологічні групи кажуть, що заплановані в Німеччині термінали створять надлишкову потужність, яка перевищує внутрішній попит. Уряд каже, що термінали зменшать тиск на інші європейські порти й допоможуть забезпечувати сусідні країни.

Міністр економіки Роберт Хабек заявив, що проєкт Рюген суперечливий, але Німеччині необхідно забезпечити безпеку постачань. «Ми ще не закінчили», — сказав Хабек у зверненні до нижньої палати парламенту Бундестагу.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти