У початок

ОПЕК+, ймовірно, почне збільшувати видобуток нафти з квітня

ОПЕК+, що найбільш ймовірно, дотримуватиметься поточних планів поступового збільшення видобутку з квітня, попри те, що президент США Дональд Трамп закликає ОПЕК знизити ціни.

Про це йтиметься на зустрічі групи високопоставлених міністрів, повідомили Reuters представники групи виробників,

Чотири джерела в ОПЕК+ заявили, що засідання Спільного міністерського моніторингового комітету 3 лютого навряд чи рекомендує ОПЕК+ збільшити видобуток більше, ніж було заплановано.

Зустріч відбулася після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про введення різких мит для Мексики, Канади й Китаю, головних торговельних партнерів Америки, що сколихнуло фінансові ринки в понеділок, враховуючи певну підтримку цін на нафту.

«Ми вважаємо, що ми маємо намір продовжувати курс», — заявила аналітик RBC Capital Markets Хеліма Крофт.

«Ми підозрюємо, що буде делікатний дипломатичний танець, щоб гарантувати, що організація й різні країни-члени не розгніваються у відповідь», – додала вона.

Занепокоєння впливом санкцій США проти росії підштовхнуло ціни на нафту до $83 за барель 15 січня, найвищого рівня з серпня. Відтоді ціни впали нижче $77, хоча в понеділок вони зросли, оскільки тарифи викликали занепокоєння можливими перебоями у постачанні.

Організація країн-експортерів нафти та союзники на чолі з росією, відома як ОПЕК+, скорочує видобуток на 5,85 млн барелів на день (б/д), що дорівнює приблизно 5,7% світових постачань, узгоджених у серії кроків з 2022 року.

У грудні ОПЕК+ продовжила свій останній рівень скорочень до І кварталу 2025 року, відклавши план зі збільшення видобутку до квітня. Розширення було останнім із кількох затримок через слабкий попит і зростання пропозиції за межами групи.

Згідно з цим планом, розгортання 2,2 млн б/д – останнього шару – і початок збільшення для Об’єднаних Арабських Еміратів починається в квітні з місячним зростанням на 138 тис. б/д, згідно з підрахунками Reuters, що триватиме до вересня 2026 року.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти