У початок

Експорт CПГ із рф у січні скоротився на 5%

Експорт російського скрапленого природного газу в січні 2025 року знизився на 5%, до 2,75 млн тонн, порівняно з січнем минулого року і впав на 10% стосовно грудня, показавши скорочення постачань у Європу, випливає із попередніх даних Reuters.

Санкції США, найбільшого експортера CПГ у світі, фактично заморозили проєкт «арктик СПГ-2» й розвиток інших потужностей з виробництва СПГ у росії і суттєво обмежили використання танкерного флоту, чинячи тиск на потенціал експорту й доходи від цього бізнесу, одержувані москвою.

Постачання СПГ з росії до Європи попередньо скоротилися в січні на 17,6%, до 1,4 млн тонн з 1,7 млн тонн рік до року, і на 22% до грудня з 1,8 млн тонн.

«ямал-СПГ» «новатека» у січні 2025 року знизив відвантаження на 5,6%, до 1,7 млн тонн із 1,8 млн тонн роком раніше.

Постачання з «ямалу» до Європи попередньо скоротилися на 20%, до 1,2 млн тонн з 1,5 млн тонн. 

Орієнтований на Азію СПГ-завод «сахалін-2» у січні збільшив експорт на 8%, до 0,96 млн тонн із 0,89 млн роком раніше.

Експорт із середньотоннажного заводу «газпрому» в Балтійському морі «СПГ портовая» після введення санкцій США впав до мінімуму з початку запуску проєкту 2022 року — до 8 600 тонн. У січні минулого року відвантаження з проєкту становило 0,14 млн тонн.

Відвантаження з середньотоннажного проєкту «новатека» і «газпромбанку» «кріогаз-висоцьк», який також підпав під січневі санкції, залишилися стабільними на рівні 0,07 млн тонн у січні. До 27 лютого діє зазначений Мінфіном США термін на згортання операцій із російським СПГ з останнього пакету санкцій.

Обговорюючи минулого тижня черговий пакет санкцій проти москви, ЄС поки що не підтримав повну заборону імпорту російського СПГ без альтернативних рішень.

Раніше президент США Дональд Трамп повідомив, що Вашингтон готовий гарантувати надійність масштабних постачань до Європи енергоресурсів, включаючи СПГ.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти