У початок

ОПЕК+ у листопаді відставала від плану з видобутку нафти на 690 тис. б/д – МЕА

Країни ОПЕК+ у листопаді видобували 36,22 млн барелів на добу (б/д) нафти, тоді як за умовами угоди могли видобувати 36,92 млн б/д, підрахували аналітики Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Таким чином, відставання від плану з урахуванням усіх добровільних обмежень за підсумками минулого місяця становило 690 тис. б/д. Щодо жовтня країни альянсу скоротили нафтовиробництво на 290 тис. б/д.

Так, видобуток держав ОПЕК, які беруть участь в угоді, у листопаді становив 22,97 млн б/д, що на 410 тис. б/д менше від плану. Країни не-ОПЕК минулого місяця видобували на 290 тис. б/д нижче дозволеного рівня – 14,91 млн б/д (13,25 млн б/д без урахування Мексики).

За оцінкою МЕА, найбільшим виробником альянсу залишається росія: її видобуток який місяць поспіль перебуває на стабільному рівні 9,5 млн б/д. У листопаді він трохи знизився – на 30 тис. б/д. Інший великий гравець – Саудівська Аравія – видобував на рівні 9 млн б/д, що відповідає цільовому рівню з урахуванням усіх добровільних обмежень.

Найбільше скорочення видобутку в листопаді щодо попереднього місяця зафіксовано в Нігерії – на 90 тис. б/д, до 1,26 млн б/д, що майже на 0,5 млн б/д нижче від встановленої квоти. Інший великий африканський виробник – Ангола – також скоротив видобуток, на 70 тис. б/д, до 1,15 млн б/д, що на 380 тис. б/д нижче від необхідного рівня. Ірак, який перевиконує угоду, зміг скоротити видобуток на 70 тис. б/д, до 4,29 млн б/д, проте це, як і раніше, вище від цільового рівня на 70 тис. б/д.

МЕА нагадує, що країни ОПЕК+ за підсумками листопадового засідання ухвалили рішення збільшити добровільні скорочення видобутку нафти у першому кварталі 2024 року до 2,2 млн б/д. За оцінкою МЕА, фактично обсяг зниження нафтовиробництва становитиме близько 500 тис. б/д щодо четвертого кварталу.

«Проте потенційно це досить серйозне скорочення, яке може утримати світові ринки нафти на початку року у невеликому дефіциті», – йдеться у звіті.

Агентство наголошує, що Саудівська Аравія, яка взяла на себе найбільший обсяг добровільних скорочень, уже знизила видобуток щодо четвертого кварталу 2022 року на 1,8 млн б/д у спробах підтримати ціни на нафту. Наразі виробництво в країні перебуває на рівні 9 млн б/д, що є найнижчим показником із 2011 року, за винятком 2020-го. Водночас США збільшили видобуток нафти на 960 тис. б/д, а Іран – на 600 тис. б/д.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти