У початок

ОПЕК+ дотримується нафтової політики, відмовившись від даних США

ОПЕК+ погодилася дотримуватися своєї політики поступового збільшення видобутку нафти з квітня в понеділок і усунула Управління енергетичної інформації уряду США від джерел, які використовувалися для моніторингу видобутку й дотримання договорів про постачання.

Як пише Reuters, ОПЕК+ і Дональд Трамп неодноразово конфліктували під час його першої каденції у 2016-2020 роках, коли президент США вимагав від картелю збільшити видобуток, щоб компенсувати падіння постачань з Ірану внаслідок санкцій США.

Після повернення на посаду в січні Трамп уже закликав Організацію країн-експортерів нафти знизити ціни, заявивши, що високі ціни допомогли росії продовжувати розв’язану нею війну в Україні.

Віцепрем’єр-міністр росії алєксандр новак заявив, що група міністрів ОПЕК і союзників на чолі з росією (ОПЕК+) обговорила заклик Трампа збільшити видобуток і погодилася, що ОПЕК+ почне збільшувати видобуток з 1 квітня відповідно до попередніх планів.

Онлайн-зустріч групи ОПЕК+ під назвою Спільний міністерський моніторинговий комітет також змінила список консультантів та інших фірм, яких ОПЕК+ використовує для моніторингу свого виробництва, відомих як вторинні джерела.

«Після ретельного аналізу, проведеного Секретаріатом ОПЕК, комітет замінив Rystad Energy й Адміністрацію енергетичної інформації (EIA) на Kpler, OilX і ESAI, як частину вторинних джерел, що використовуються для оцінки видобутку сирої нафти й відповідності», — йдеться у заяві ОПЕК+.

Одне з джерел в ОПЕК+ повідомило, що видалення даних EIA відбулося через те, що агентство не повідомляло необхідну інформацію, і що це рішення не було зумовлене політикою. Уряд США не відразу відповів на запит про коментар.

«Rystad Energy цінує наші давні комерційні відносини з ОПЕК і розуміє, що для цього конкретного аспекту нашої взаємодії зазвичай залучаються різні постачальники ринкової аналітики», — сказав речник.

ОПЕК+ використовує вторинні джерела, щоб допомогти контролювати свій видобуток як спадщину історичних суперечок ОПЕК про те, скільки нафти викачували члени ОПЕК, і час від часу змінює список.

У березні 2022 року ОПЕК+ відмовилася від Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) як другорядного джерела. Тодішні джерела в ОПЕК+ сказали, що це рішення було прийнято Саудівською Аравією, що відображає занепокоєння впливом США на показники спостережної організації.

Зустріч у понеділок збіглася з підвищенням цін на нафту після того, як Трамп ввів мита для Мексики, Канади й Китаю, головних торговельних партнерів Америки, що викликало занепокоєння щодо перебоїв у постачанні.

Проте ціни ще не повернулися до рівня $83 за барель, досягнутого 15 січня, через стурбованість впливом санкцій США на росію.

ОПЕК+ скорочує видобуток на 5,85 млн барелів на день (б/д), що дорівнює приблизно 5,7% світових постачань, погоджених серією кроків з 2022 року.

У грудні ОПЕК+ продовжила свій останній рівень скорочень до І кварталу 2025 року, відклавши план зі збільшення видобутку до квітня. Розширення було останнім із кількох затримок через слабкий попит і зростання пропозиції за межами групи.

Згідно з цим планом, розгортання 2,2 млн б/д – останнього шару – і початок збільшення для Об’єднаних Арабських Еміратів починається у квітні з місячним зростанням на 138 тис. б/д, згідно з підрахунками Reuters.

Підвищення триватиме до вересня 2026 року. Виходячи з попередньої практики ОПЕК+, остаточне рішення щодо продовження квітневого підвищення очікується приблизно на початку березня.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти