Національна нафтова компанія Абу-Дабі (ADNOC) почне замінювати частину скрапленого нафтового газу, який вона постачає до Індії, дешевшими американськими вантажами з червня, повідомили джерела Reuters у галузі, оскільки мита між США й Китаєм змінюють світові торгові потоки.
Цей крок дозволить ADNOC постачати більше власного скрапленого нафтового газу у Китай, де покупці платять вищі премії за заміну постачань із США після того, як Пекін запровадив високі мита на товари з США, й знизити витрати на скраплений нафтовий газ для Індії, імпортера №2 у світі.
Індія закуповує понад 80% свого імпорту скрапленого нафтового газу з Близького Сходу, включаючи Саудівську Аравію, Об'єднані Арабські Емірати, Катар і Кувейт, за річними контрактами.
Раніше цього місяця індійські нафтопереробні заводи (НПЗ) звернулися з рідкісним проханням до постачальників з Близького Сходу обміняти частину своїх термінових постачань на американський LPG. Індійські НПЗ попросили постачати американський скраплений нафтовий газ зі знижками до близькосхідної еталонної контрактної ціни Саудівської Аравії (CP), повідомили джерела.
ADNOC через свої торгові підрозділи погодилася постачати деякі партії американського скрапленого нафтового газу індійським заводам за річними контрактами з червня по липень, повідомили джерела.
Війна між США й Китаєм, з їхніх слів, збільшила цінову різницю між близькосхідним та американським скрапленим нафтовим газом.
Однак одне з джерел сказало: «Важко замінити всі обсяги американським скрапленим нафтовим газом».
Джун Го, аналітик Sparta Commodities, пояснила: «На відміну від Китаю, споживання скрапленого нафтового газу в Індії здійснюється переважно для внутрішнього використання й вимагає вищого відсотка бутану в суміші. Таким чином, Індія може отримати вигоду від переспрямування вантажів американського скрапленого нафтового газу, але не пропану».
Згідно з урядовими даними, у 2023/24 році Індія імпортувала близько 60% свого загального споживання скрапленого нафтового газу, що становило 29,66 млн метричних тонн.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти