У початок

Новий рекорд: імпорт «розчинників» перевищив 50 тис. т

Також є російською мовою

Імпорт октанопідвищуючих компонентів як розчинників для лакофарбової промисловості (код УКТЗЕД 3814009090) в січні-травні 2021 року виріс більш ніж удвічі порівняно з аналогічним періодом торік – з 23,9 до 50,7 тис. т. Про це enkorr повідомили в Консалтинговій групі «А-95» на основі спеціального дослідження.

У рейтингу одержувачів лідерами стали група «БРСМ» – 13,1 тис. т і компанія «Пром Хім» – з 11,2 тис. т розчинників.

Група «БРСМ» ввезла безпосередньо через спецімпортера і постачальника пального в мережу «БРСМ-Нафта», компанію «Катма Груп», 10,5 тис. т. Ще 2,6 тис. т було отримано через компанію «Планета 2000». Торік група не здійснювала імпорт розчинників, використовуючи для підвищення октану в своїх сумішевих бензинах монометиланілін (ММА) і МТБЕ.

Харківська «Пром Хім» наростила постачання майже в 10 разів (1,2 тис. т за січень-травень 2020 року). Серед клієнтів імпортера – «Альтернатив Енерджі Сорсес Компані» – оператор найбільшого в країні міні-НПЗ у селищі Мерефі Харківської області. Якщо «БРСМ» завозить винятково білоруський продукт, то «Пром Хім» – російський.

У Консалтинговій групі «А-95» зазначають, що в травні було встановлено новий рекорд поставок розчинників – 11,5 тис. т, що на 2% вище від попереднього рекорду, зафіксованого в квітні 2021-го (11,3 тис. т). Загалом імпорт цієї позиції безперервно зростає з січня, коли було ввезено 8,3 тис. т.

За розрахунками Консалтингової групи «А-95», прямі втрати державного бюджету від використання 50 тис. т розчинників у кустарному виробництві бензинів уже перевищили 450 млн грн.

Розчинники (код УКТЗЕД 3814009090) є сумішшю октанопідвищуючих компонентів, що використовуються при виробництві бензинів, – МТБЕ, метанолу, толуолу, ортоксилолу, бутилового спирту і т.д.. Однак якщо ці компоненти окремо обкладаються акцизним збором за «бензиновою» ставкою 213 євро/1000 л, то за кодом розчинників відносяться до безакцизних. Це стало можливим після внесення в травні 2020 року спеціальної правки до Податкового кодексу України.

Уперше про схему постачання розчинників стало відомо в лютому 2021 року. Уряд планував внести відповідні зміни у Податковий кодекс, однак цей законопроєкт поки навіть не зареєстровано в парламенті.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти