У початок

Індійські нафтові компанії ведуть переговори про постачання СПГ у США

Міністр нафтової промисловості Панкадж Джайн заявив 10 лютого, що індійські нафтові компанії прагнуть купувати скраплений природний газ (СПГ) у США, підтримуючи те, що адміністрація Трампа скасувала заборону на експорт дозволів для нових проєктів. Про це повідомляє Reuters.

Четвертий у світі імпортер СПГ, Індія, має на меті підвищити частку газу у своєму енергобалансі до 15% до 2030 року із 6,2% нині.

«Індійські нафтові компанії ведуть переговори з американськими компаніями про додаткові джерела СПГ», — сказав Джейн, додавши, що серед таких компаній GAIL (India) Ltd, Indian Oil Corp і Bharat Petroleum Corp.

Індійські компанії обговорюватимуть джерела газу з постачальниками американського СПГ на полях чотириденної конференції India Energy Week із понеділка, сказав Джейн журналістам. І додав, що індійські компанії розглянули б можливість придбання часток у проектах СПГ США, якби угоди були привабливими.

GAIL відродить плани придбати частку в американському заводі СПГ або укласти довгострокову угоду про СПГ США, повідомив Reuters її голова Сандіп Кумар Гупта.

GAIL щорічно імпортує 5,8 млн т СПГ із США за довгостроковими угодами, розподіленими між заводом Berkshire Hathaway Energy у Коу Пойнті та сайтом Sabine Pass компанії Cheniere Energy у Луїзіані.

Основну частину СПГ, імпортованого Індією за довгостроковими угодами, постачає Катар, ціни на який пов’язані із цінами на сиру нафту. За словами Джайна, портфель джерел газу в Індії повинен складатися з американського Henry Hub і ціни на сиру нафту.

Індійські компанії прагнуть купувати СПГ у США, оскільки сиру нафту можна придбати у багатьох постачальників.

Індійський міністр нафти Хардіп Сінгх Пурі заявив, що імпорт енергоресурсів зі Сполучених Штатів обговорять під час зустрічі прем'єр-міністра Нарендри Моді з президентом США Дональдом Трампом цього тижня.

Принаймні шість азійських країн, зокрема Японія і Тайвань, висловили зацікавленість у покупці американського СПГ, причому деякі сподіваються скоротити свій торговельний дефіцит через погрози Трампа тарифами, тоді як інші прагнуть розширити й диверсифікувати постачання.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти